موج
کدخبر : ۳۷۰۷۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370742

آیت الله سید احمد علم الهدی گفت:

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: بسیاری از مراکزی که مراکز مهم تولید و اشتغال بوده و از کارافتاده بودند وارد چرخه شدند و اشتغال ایجاد شد و این تحول قوه قضائیه که حل‌کننده مشکلات عظیم این کشور بود نمایانگر شد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به لزوم برخورد قوه قضاییه در برابر گرانی‌ها، گفت: گرانی‌ها در کشور محصول سوءتدبیرها بود، وگرنه با تکیه بر اقتصاد داخلی معیشت مردم اداره می‌شد.

  نماینده ولی فقیه خراسان رضوی، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه سال ۹۹ را با یک دغدغه و التهاب بیماری منحوس کرونا آغاز کردیم اما در طول سال یک سلسله نکات مثبت، عرصه‌ها و فرصت‌های قابل توجه پیش آمد و تلخی‌های کوبنده و شکننده نیز برای ما ظاهر شد، بیان کرد: مردم ما از اول نهضت امام (ره) تاکنون در سه مرحله اوج‌گیری مبارزه با رژیم ستم شاهنشاهی، هشت سال دفاع مقدس و در زمان شیوع ویروس کرونا با همه ایمان و با همه عشق و جهاد به میدان آمده‌اند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در ایام شیوع ویروس کرونا فرمان تأسیس قرارگاه مواسات را صادر کردند، اظهار کرد: مردم با تمام توان و علیرغم فشارهای اقتصادی به میدان آمدند و دو مسئله در دنیا مردم کشور ما را سرآمد کرد، یکی مسئله مواسات در سراسر کشور بود که رسیدگی به قشر محروم را در دستور کار داد و گفتمان مواسات ایجاد شد و همچنان هم ادامه دارد، نکته دوم حرکت جهادی در کنار این مواسات بود.

 سید احمد علم الهدی

وی افزود: این در حالی بود که دنیای غرب و مدعیان تمدن در مدیریت این بیماری عاجز بودند و لوازم و امکانات و کالاها را از دست یکدیگر می‌ربودند و در درمان نابه‌کار مانده بودند و کار به‌جایی رسید که نسل‌های مسن و سالمند را تسلیم مرگ کردند.

آیت الله علم‌الهدی بیان کرد: آمریکا بالاترین فشارها را در سال ۹۹ به ما وارد کرد تا مردم مقابل نظام بایستند اما خود آمریکا دچار فروپاشی شد، همچنین در منطقه هم شکست خوردند، امروز در عراق و سوریه منفورترین موجود روی زمین آمریکا است و در تمام جنگ‌ها و حملات نیابتی مردم پیروز شدند و آمریکا شکست خورد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: در جریان یمن هم آمریکا و مزدورش شکست خوردند، از تمام این‌ها مهم‌تر شکست آمریکا در داخل خودش بود، نظام آمریکا و ترامپیسم سقوط کرد، دموکراسی غربی که مردم آمریکا به آن سر سپرده بودند بدنام شدند و آمریکایی‌ها به دموکراسی نظام غربی مظنون شدند و این نظام از نظر مردم دچار فروپاشی و زمینه‌ای شد تا آنچه بر سر جماهیر شوروی آمد همان اتفاق برای آمریکا نیز رقم بخورد و قدرت استکباری آمریکا از میان رفت و در تمام عمر آمریکا چنین مصیبتی برایشان رقم نخورده بود.

آیت الله علم‌الهدی با اشاره به دخالت دستگاه قضائی در مسئله تولید، بیان کرد: بسیاری از مراکزی که مراکز مهم تولید و اشتغال بوده و از کارافتاده بودند وارد چرخه شدند و اشتغال ایجاد شد و این تحول قوه قضائیه که حل‌کننده مشکلات عظیم این کشور بود نمایانگر شد.

وی گفت: با توجه به نامگذاری سال ۹۹ به نام جهش تولید در صنایع دفاعی و موشکی پیشرفت داشتیم، همچنین در مسئله فناوری و تولید در عرصه امکانات پزشکی و در واکسن سازی پیشرفت داشتیم و نه تنها ما را از دنیا بی‌نیاز کرد که دنیا را به ما محتاج کرد و امروز کیت‌های ایرانی به فرانسه صادر می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به گرانی‌های سال ۹۹، گفت: متأسفانه نگرانی‌هایی در سال ۹۹ برای مردم ما پیش آمد، نگرانی‌هایی که موجب شد مردم در مثلث کرونا، تحریم دشمن و سوءتدبیر و سوءمدیریت دستگاه‌های مسئول اجرایی به‌ویژه دستگاه‌های اقتصادی گرفتار شوند.

وی افزود: در مسئله بورس برنامه‌ریزی مناسبی صورت نگرفت، مردم هستی خود را به بورس سپردند، اما دچار دغدغه شدند، سیاست‌های غلط در بازار ارز رایج شد و پول ملی ما تنزل یافت و گرانی بر مردم حاکم شد، متأسفانه مسئله نظارت ناقص و نابه‌جا در تنظیم بازار کالاهای اساسی را شاهد هستیم که مردم را مستأصل کرده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: در زمینه عدم نظارت بر صادرات و واردات نیز مسائلی را شاهد بودیم، کالای اساسی به عشق دلار صادر شده و واردات بی‌رویه را شاهد بودیم و این بزرگترین ضربه بر پیکر اقتصاد کشور بود.

وی افزود: با پدیده شوم و مزمن دلال‌گری در بازار مبارزه نشد، همچنین گره زدن اقتصاد کشور به برجام و دل بستن به وعده‌های آمریکا و اروپا که هنوز هم ول‌کن نیستند نیز ضربات زیادی بر اقتصاد ما وارد آورد و این همه دنبال این برجام لعنتی هستند و هنوز هم هستند.

آیت الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه قوه قضائیه نباید در مقابل گرانی‌های به وجود آمده ساکت باشد، بیان کرد: عوامل آشفتگی اقتصاد کشور در سال ۹۹ این مسائل بود و اگر این ندانم‌کاری‌ها و سوءتدبیر نبود اقتصاد و معیشت ما با تکیه بر آنچه داریم اداره می‌شد؛ سال ۹۹ با وجود این ویروس منحوس برای ما از بهترین سال‌ها بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها