موج
کدخبر : ۳۷۰۶۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370638

حسین ایراندوست:

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: دلیل کمبود مرغ در اصفهان تقاضای کاذب و خروج مرغ از استان است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حسین ایراندوست با بیان اینکه بر اساس گزارش دامپزشکی استان اصفهان با اشاره  به تولید میانگین ۵۴۰ تن قابل عرضه در کشتارگاه‌ها اظهار داشت: بر اساس سرانه ۲۸ کیلوگرم گوشت مرغ نیاز به ۳۹۴ تن مرغ در استان داریم. ۳۷ درصد مازاد نیاز مرغ در اصفهان تولید می‌شود.

 وی با بیان اینکه هر شب ۳۷ درصد بیش از مصرف نرمال گوشت تحویل کشتارگاه می‌شود، ابراز داشت: به ازای هر خانواده ۱۴ کیلوگرم مرغ در استان توزیع می‌شود.

 معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه نماینده جهاد کشاورزی، صمت، دامپزشکی، مرغداری‌ها و نهادهای نظارتی برای عرضه مرغ به کشتارگاه‌ها نظارت می‌کنند، ادامه داد: در حال حاضر از ۲۳ شهرستان ۲۲ شهرستان این مکانیسم را به خوبی انجام دادند.

وی با بیان اینکه به دلیل جو روانی در زمینه مرغ تقاضای کاذبی ایجاد شده است، ابراز داشت: این جو روانی ایجاد شده که تصور می‌شود مرغ ارزانی است و بیشتر بخریم تقاضای مازاد ایجاد کرده است.

 ایراندوست با بیان اینکه در شهرستان اصفهان وضعیت متفاوت‌تر از دیگر شهرستان‌های استان است، ادامه داد: مرغدارها ابتدا در سامانه رهتاب وضعیت را اعلام می‌کنند اما زمینه توزیع با مشکلات جدی رو به رو هستیم. فروشگاه‌های مرغ به سامانه رهتاب وصل می‌شود.

 وی گفت: برای پیوستن فروشگاه‌ها به سامانه رهتاب زمان نیاز است و این اقدام از دو روز اخیر آغاز شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه قیمت مرغ پایین‌ترین قیمت را در کشور دارد، ابراز داشت: از این رو جذب مرغ اصفهان در مسیر استان‌های تهران، چهار و بختیاری، مرکزی و شیراز افزایش یافته است.

 معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه تاکنون هیچ مجوزی برای خروج مرغ از استان اصفهان صادر نشده است، اظهار داشت: هر گونه خروج مرغ از استان قاچاق است. طی دو روز آینده با افزایش مرغ در بازار رو به رو خواهیم شد.

ایراندوست تاکید کرد: طی چند روز گذشته برخورد تشدید شده و حجم زیادی از مرغ را توقیف و به کشتارگاه‌ها برگردانده می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها