موج
کدخبر : ۳۷۰۴۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370451

شهرام حبیب زاده خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از مصدومیت ۸۷ نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال و انفجار مواد محترقه در اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهرام حبیب زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به اینکه از ۲۰ الی ۲۷ اسفندماه امسال تعداد ۸۷ نفر در اثر حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال و انفجار مواد محترقه مصدوم شده اند گفت: متاسفانه سالانه بدلیل انحراف از هنجارهای اصلی و سنتی که کاملا از روح این آیین جدا است شاهد حوادثی تلخ و دردناک در سطح جامعه هستیم که باعث آسیب جدی جسمی و روحی بخصوص در سنین جوانی و نوجوانی می شود.

وی ضمن قدردانی از تمامی کارکنان دانشگاه که در خدمت رسانی به این آسیب دیدگان به صورت شبانه روزی تلاش کردند، افزود: امسال نیز شاهد حوادثی تلخ و ناگوار در استان بودیم که جا دارد بخصوص در این ایام، خانواده ها بیش از پیش مراقبت کنند.

غریبانی، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز کل مصدومین حوادث شب گذشته را ۶۸ مورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد، ۵۲ نفر درمان و ترخیص شدند، ۱۶ نفر بستری و تحت نظر بودند که 2 نفر از این تعداد، در بخش ویژه بیمارستان بستری و ۲ نفر نیز دچار قطع انگشتان دست شده اند.

وی افزود: همچنین ۱۲ نفر نیز دچار آسیب چشمی و ۵۲ نفر دچار سوختگی سطحی تا شدید شده اند.

غریبانی تعداد مصدومین شهرستان اردبیل را ۴۹ مورد مصدوم عنوان کرده و گفت: مصدومین انفجار مواد محترقه در چهارشنبه آخر سال ۹۹ در شهرستان مشگین شهر ۸ نفر، پارس آباد ۵ نفر، کوثر ۳ نفر، گرمی ۲ نفر و نمین ۱ نفر بوده و خوشبختانه امسال فوتی در اثر انفجار مواد محترقه نداشتیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها