موج
کدخبر : ۳۷۰۳۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370358

رییس کل دادگستری استان کردستان بر رعایت اصل بی‌طرفی در بین مقامات و مدیران استان تاکید کرد و گفت: استفاده از امکانات دولتی له یا علیه کاندیداها جرم است و دستگاه قضایی استان از این موارد گذشت نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی کردستان در سالن اجتماعات دادگستری کل استان برگزار شد، با تبریک فرارسیدن ایام شعبانیه اظهار داشت: ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان کردستان بر اساس بخشنامه ریاست محترم قوه قضاییه در سراسر کشور تشکیل شده است و اولین جلسه این ستاد نیز امروز در استان کردستان برگزار می‌شود.

رییس‌کل دادگستری استان کردستان بیان داشت: هدف اصلی این ستاد برگزاری انتخابات سالم، امن و با مشارکت حداکثری است و قبل از هر برخوردی پیشگیری در دستور کار این ستاد قرار دارد.

حجت‌الاسلام حسینی افزود: اهمیت انتخابات بر کسی پوشیده نیست و همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و به جرات می‌توان گفت که انتخابات از نقاط عطف حیات جمهوری اسلامی است که امید تازه‌ای در نظام و مردم ایجاد خواهد کرد.

وی بر رعایت اصل بی‌طرفی در بین مقامات و مدیران استان تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: استفاده از امکانات دولتی له یا علیه کاندیداها جرم است و دستگاه قضایی استان از این موارد گذشت نخواهد کرد.

رییس‌کل دادگستری استان کردستان با اشاره به ضرورت تبیین تخلفات و جرایم انتخاباتی در صدا و سیما و رسانه‌ها، افزود: احصاء جرایم انتخاباتی و ابلاغ آن به ستاد انتخابات استان در کمترین زمان مقرر توسط دبیرخانه این ستاد انجام گیرد.

وی همچنین در ادامه بر رصد مستمر و مداوم کانال‌های فضای مجازی و برخورد با هنجارشکنان تاکید کرد.

در ادامه این جلسه، بهادر اسدی سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و دبیر این ستاد از برگزاری جلسات این ستاد قبل، حین و پس از برگزاری انتخابات خبر داد و افزود: از وظایف این ستاد پایش و رصد مداوم فعالیت‌های انتخاباتی و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از جرایم، ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های عضو ستاد، تبیین و تعیین برنامه‌های پیشگیرانه، هماهنگی و تعامل مداوم با هیات‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات، انعکاس فوری شرح جرایم مهم، توجیه، ارشاد و انذار تشکل‌ها، احزاب و ستادهای تبلیغاتی، اطلاع رسانی مفاد قانون و جرایم از طریق رسانه‌های جمعی و انعکاس رسمی اقدامات مجرمانه دستگاه‌ها و نهادها است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها