موج
کدخبر : ۳۷۰۳۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370321

در راستای توسعه و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، وزارت صمت پنج شرکت تولیدی برتر کشور را معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، احمد مرادی رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان با ابراز خرسندی از ابطال واگذاری غیراصولی آلومینیوم المهدی در سال ۹۳ و واگذاری آن به شرکت مپنا در سال ٩٧، گفت: از شروع مبارزه با رانتخواران در واگذاری المهدی، با وجود همه تهمت ها اطمینان داشتم مسیر درستی را آغاز کرده ام و به فضل خدا امروز شاهدیم کارخانه ای که رفته رفته به سمت تعطیلی کامل و اخراج کلیه کارگران پیش می رفت، در بدترین شرایط تحریم های بین المللی توانست ضمن حفظ اشتغال نیروهای کارگری با تکیه بر توانمندی متخصصان داخلی، خط تولید را از ۱۰۶ دیگ رو به خاموشی به ۳۴۰ دیگ فعال برساند.

 مرادی بیان کرد: با حمایت مسئولان امر و تامین برق مورد نیاز تا ۴۵۰ دیگ نیز ظرفیت افزایش تولید در آن وجود دارد و فعالیت های انجام شده طی دو سال اخیر در شرکت المهدی مصداق بارز منویات رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی و جهش تولید است و انتظار این است دولت نیز سهم خود را در این اقدامات جهادی ایفا کند.

وی با اشاره به نقش صنایع استان در انجام مسئولیت های اجتماعی و خدمت رسانی به مردم مناطق همجوار صنایع، این امر را ضامن بقا و موفقیت صنایع خواند و گفت: مسئولیت های اجتماعی یکی از مهم ترین دغدغه ها و مطالبات مردمی از صنایع است که می بایست وجود آن برای مردم قابل لمس باشد.

حمید مهتدی مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی نیز در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه، اظهار کرد: ارزش ریالی سرمایه گذاری ها در شرکت آلومینیوم المهدی بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

وی اذعان کرد: در این سرمایه گذاری ها پنج طرح بزرگ تولیدی که شامل طرح احداث کارخانه تولید آلومینا، احداث خط سه احیا آلومینیوم، احداث خط تولید بیلت، احداث خط تولید کویل و طرح احداث نیروگاه پیش بینی شده است.

مهتدی با اشاره به اینکه متأسفانه با گذشت بیش از ۲۰ سال از فعالیت شرکت آلومینیوم المهدی در استان هرمزگان کارخانه های صنایع پایین دستی احداث نشده است، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف اصلی ما حمایت و ایجاد صنایع پایین دستی در استان است و این مهم را قصد داریم با حمایت استانداری و سازمان صمت انجام گیرد که موجب رونق تولید و اشتغالزایی زیادی را به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی در پایان، تصریح کرد: پروژه های عنوان شده در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی با هدف تاب آوری اقتصادی، افزایش کیفیت و تنوع در محصولات که موجب جایگزینی واردات و بهبود تراز تجاری کشور، تکمیل زنجیره ارزشی، جلوگیری از خام فروشی،  رشد و رونق اقتصادی و افزایش اشتغالزایی است.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری میان وزارت صمت و شرکت آلومینیوم المهدی جهت افزایش ظرفیت سرمایه گذاری و احداث نیروگاه برق، بومی سازی ماشین آلات و تجهیزات و تکمیل زنجیره صنایع پایین دستی آلومینیوم با ارزش افزوده بالا به امضا رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها