موج
کدخبر : ۳۷۰۱۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370145

محمد اهلی خبر داد:

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: شهرک های صنعتی اولین مدخل ورودی سرمایه گذاران است که این خود نشان از اهمیت شهرک های صنعتی در توسعه صنعت استان دارد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، محمد اهلی ، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: ارائه خدمات در شهرک های صنعتی در دو حوزه تامین زیرساخت ها و ارائه بسته های حمایتی به بنگاه های کوچک و متوسط انجام می پذیرد و تلاش می شود تا با ایجاد امکانات لازم، بسترهای لازم برای سرمایه گذاران در استان تسهیل گردد.

وی با بیان اینکه با توجه به زیرساخت های تامین شده، شهرک های صنعتی بهترین مکان ممکن برای استقرار سرمایه گذاران در استان است تصریح کرد: از میان ۱۹ شهرک و ناحیه صنعتی دولتی استان، ۱۵ شهرک به صورت فعال بوده و مابقی در مراحل آماده سازی خود می باشند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: بیش از نیمی از واحدهای صنعتی استان در شهرک های صنعتی مستقر هستند که این نیز خود نشان از جایگاه و اهمیت شهرک های صنعتی در استان دارد.

اهلی افزود: در دو سال گذشته حجم ورودی به شهرک های صنعتی از افزایش چشمگیری برخوردار بوده است به نحوی که ۲۵ درصد از کل قراردادهای منعقده در این دو سال اخیر اتفاق افتاده است.

وی یکی از دستاوردهای سفر اخیر وزیر صمت و معاونین ایشان به استان اردبیل را موافقت وزیر صمت با احداث شهرک صنعتی بزرگ با مقیاس ۱۰۰۰ هکتاری در مرکز استان دانست که در صورت مکان یابی این شهرک از اراضی ملی، نسبت به مطالعه و احداث این شهرک صنعتی اقدام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل یکی از اقدامات خوب در حوزه شهرک های صنعتی استان را توسعه ۹۵ هکتاری شهرک صنعتی اردبیل(2) با عنوان بلوک سرمایه گذاری خارجی دانست که تملک اراضی مورد نظر به اتمام رسیده و این اراضی در اختیار شرکت شهرک های صنعتی قرار گرفته است.

اهلی تصریح کرد: این فاز از شهرک به عنوان استقرار سرمایه گذاران خارجی و طرح های بزرگ در نظر گرفته شده است تا مشکلی در تامین زمین برای این قشر از سرمایه گذاران نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه با حمایت های انجام شده توسط مسئولان استانی به ویژه استاندار اردبیل، احداث شهرک های صنعتی غیردولتی از افزایش چشمگیری در استان برخوردار بوده است افزود: تاکنون برای ۷ سرمایه گذار مجوز احداث شهرک صنعتی غیردولتی در استان صادر شده است که از این بین، یک شهرک موفق به اخذ پروانه بهره برداری شده و مابقی در حال احداث و تکمیل طرح صنعتی خود هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: در اکثر شهرک های صنعتی فعال استان، زیرساخت های اولیه تامین و در اختیار سرمایه گذاران قرار داده شده است و در شهرک هایی که نیاز به زیرساخت های ثانویه از قبیل زیرسازی و آسفالت معابر دارند به تدریج با حضور سرمایه گذاران نسبت به اجرای آن اقدام خواهد شد.

اهلی افزود: با مشوقات اعطا شده در سه سال اخیر از قبیل اعمال مشوق تخفیفات ۵۰ درصدی در واگذاری زمین، ۶ شهرک و ناحیه صنعتی غیرفعال استان فعال گردید به نحوی که این شهرک های صنعتی با استقبال سرمایه گذاران مواجه گردید و دیگر زمینی برای واگذاری در آنها باقی نماند.

وی یکی از مشکلات حال حاضر شهرک صنعتی اردبیل(2) را فرسودگی معابر با توجه به گذشت ۲۵ سال از عمر آن دانست و افزود: با یک برنامه ریزی مدون، ۲۵ خیابان این شهرک به منظور بازسازی و نوسازی مورد شناسایی قرار گرفت که از این بین، ۵ خیابان در ابتدای سال جاری مورد بازسازی قرار گرفت و عملیات اجرایی ۹ خیابان دیگر نیز آغاز شده و در مرحله اجرا می باشند و مابقی خیابان ها نیز در صورت تامین اعتبارات عمرانی، در سال آتی مورد ترمیم و نوسازی قرار خواهند گرفت.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل در پایان اشاره ای هم به احداث ناحیه صنعتی اصلاندوز و شهرک صنعتی مرزی مشترک کرد و افزود: مکان یابی و تملک این دو شهرک در مراحل پایانی خود قرار دارد که به محض دریافت زمین از اراضی ملی نسبت به آماده سازی آن اقدام خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها