موج
کدخبر : ۳۷۰۰۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370085

رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد بیان کرد؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد رویکردهای بخش کشاورزی استان را ایجاد مجتمع های دامداری، اصلاح الگوی کشت و استفاده از گیاهان کم آبخواه، گرایش به کشتهای متراکم و گلخانه ای، تولید بذور سبزی و صیفی، آبزی پروری دانست.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، در دیدار سید ابوالفضل وکیلی رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد با آیت الله اعرافی امام جمعه میبد، با اشاره به اهداف و رویکردهای بخش کشاورزی استان از جمله ایجاد مجتمع های دامداری، اصلاح الگوی کشت و استفاده از گیاهان کم آبخواه، گرایش به کشتهای متراکم و گلخانه ای، تولید بذور سبزی و صیفی، آبزی پروری و توجه به مراکز پرورش و تکثیر ماهی تیلاپیا و غیره ضرورت حذف یارانه نهاده های کشاورزی و اختصاص این یارانه بعد از مرحله تولید به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را مورد تاکید قرار داد.

وی اقداماتی همچون تعطیلی چاه های کشاورزی به بهانه حمایت از صنعت و خریداری آب از کشاورزان را عامل تهدیدکننده حیات محیطی و زیستی بر شمرد و خواستار بازنگری این امر در استان یزد شد.

در ادامه این دیدار، آیت الله اعرافی ضمن اظهار رضایت از دستاوردهای کسب شده در بخش کشاورزی استان یزد، تدوین برنامه پنج ساله و توجه به نیروی انسانی متخصص و مجهز به علوم نوین در این بخش اثرگذار را ضروری دانست و با بحرانی دانستن موضوع فضای سبز در استان کویری یزد، اصلاح الگوی کشت، جلوگیری از اتلاف آب و توجه ویژه به امنیت غذایی جامعه از طریق تولیدات بخش کشاورزی را در این راستا مهم بر شمرد.

امام جمعه میبد همچنین بهره گیری از روحیه جهادی، حمایت از فعالیتهای خرد و توسعه سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی را ضامن ارتقاء و پیشبرد اهداف بخش کشاورزی دانست و خواستار حمایت همه دستگاه های اجرایی در این زمینه شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها