موج
کدخبر : ۳۶۹۸۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369844

معاون خدمات شهری شهرداری قم به بیان محدودیت‌های کرونایی در آخر سال پرداخت.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید امیر سامع با بیان این که مناسبت‌های مختلف مذهبی و سنتی در روزهای پایانی سال جاری و همچنین آغاز سال جدید یادآور ضرورت برنامه‌ریزی برای تجمع‌های احتمالی در شرایط کرونایی است، اظهار کرد: در روزهای آینده، اعیاد روزهای نخست ماه شعبان و همچنین چهارشنبه و پنج شنبه آخر سال و در ادامه نوروز، نیمه شعبان و روز طبیعت را در پیش داریم که هر یک از این مناسبت‌ها می‌تواند تجمع مردم را در مکان‌های مختلف به دنبال داشته باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به مصوبّه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم درباره تعطیلی آرامستان‌های استان در روز  پنجشنبه بیست و هشتم اسفند ماه سال جاری به عنوان آخرین پنجشنبه سال، افزود: اطلاع‌رسانی‌های مربوط به این تعطیلی در سطح شهر آغاز شده است، ضمن آن که این تعطیلی فقط مربوط به شهر قم نیست و همه استان را شامل می‌شود.

سامع یادآور شد: البته علاوه بر پنج شنبه آخر سال، مردم به طور سنتی در برخی روزهای دیگر مانند جمعه آخر سال و یا روز نخست سال جدید نیز بر مزار اموات خود در آرامستان‌ها حاضر می‌شوند که باید در این زمینه نیز تمهیدات لازم را اندیشید.

وی در ادامه لزوم همکاری پلیس راهور و نیروی انتظامی استان را در پنجشنبه آخر سال جاری یادآور شد و اضافه کرد: البته درباره آرامستان‌های داخل شهر قم نیز نیازمند همکاری کامل سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی این آرامستان‌ها هستیم.

معاون خدمات شهری شهرداری قم در ادامه اذعان کرد: همچنان باید اقناع سازی برای عدم بروز تجمعات مردمی را به دلیل شرایط کرونایی در دستور کار داشته باشیم و آن را اولویت نخست بدانیم.

سامع همچنین مدیریت سفرهای نوروزی را امری بسیار مهم خواند و بیان کرد: لازم است تا هرچه سریع تر تکلیف نهایی درباره انجام سفر یا عدم انجام سفر به قم مشخص شود، چراکه از یک طرف قم در محدوده آبی کرونایی تعریف و پذیرش مسافر با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، آزاد اعلام شده است، اما از طرف دیگر بحث إعمال محدودیت سفرهای نوروزی برای شهرهای مسافرپذیر مانند قم برای مدیریت بحث کرونا هم مطرح است.

وی ادامه داد: قم هر ساله در ایام نیمه شعبان نیز به ویژه در محدوده مسجد مقدس جمکران، میزبان و پذیرای خیل عظیم مسافران و زائران بوده است که اگر قرار باشد در سال جاری نیز این میزبانی صورت گیرد، باید تدابیر لازم در این زمینه مانند تعبیه ۲۰۰ هکتار فضای پارکینگی پیش‌بینی شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها