موج
کدخبر : ۳۶۹۷۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369794

شهرام حبیب زاده خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: نتیجه آزمایش 3 بیمار جدید مبتلا به کرونای انگلیسی در استان مثبت شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهرام حبیب زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: براساس آخرین نتایج مشخص شده توسط آزمایشگاه تشخیص کرونا متاسفانه در 3 نفر دیگر از هم استانی های نیز تست کرونای انگلیسی مثبت شده و با 2 مورد قبلی جمعا به ۵ مورد افزایش یافت.

وی افزود: هم اکنون ۴ نفر در بخش کرونای بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل بستری بوده و یکی از مبتلایان، پیگیری و بستری خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: سعی خواهیم کرد تمامی عزیزانی که از کشور عراق یا استان خوزستان وارد استان می شوند غربالگری کرده و اگر علامتدار بودند و تست آنها مثبت بود بستری شوند و حتی اگر بی علامت باشند ممکن است ۵ روز در نقاهتگاه نگهداری و مراقبت شده تا دوره کمون بیماری آن ها سپری شود.

حبیب زاده تاکید کرد: از همه خانواده هایی که مسافر از استان خوزستان یا کشور عراق دارند یا افرادی در این دو منطقه کار می کنند و به استان خواهند آمد درخواست می کنیم به محض ورود این افراد به استان، به سامانه ۴۰۳۰ یا تلفن مرکز مدیریت بیماری های شهرستان اطلاع داده تا غربالگری و معاینه و تست انجام شود و در صورت ابتلای افراد، سریعا درمان یا ایزوله صورت گیرد تا مانع انتقال ویروس در خانواده گردد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها