موج
کدخبر : ۳۶۹۴۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369498

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان:

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: ظرفیت خانواده های معظم شهدا و ایثارگران جهت حمایت از فرزندان ایتام و نیازمند استان، هدیه ارزشمندی به ارواح طیبه شهدا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، کریم زارع ضمن تبریک مبعث حضرت رسول اکرم(ص) و گرامیداشت سالروز تجلیل از مقام شهدا اظهار کرد: خانواده شهدا هم اکنون به عنوان حامی فرزندان یتیم کمیته امداد، راه شهید را در سنگری دیگر ادامه می‌دهند و ما شاهد حمایت گسترده‌ خانواده‌ های معظم شهدا از یتیمان تحت حمایت هستیم. در حال حاضر نیز تعداد زیادی از خانواده‌های شهدا، «حامی» ایتام تحت حمایت این نهاد هستند.

وی با یادآوری روز ۲۲ اسفند ماه به عنوان روز تجلیل از مقام شامخ شهدا افزود: از آنجا که یکی از مهمترین اهداف انقلاب دستگیری از مظلومان و محرومان بود، از ابتدای انقلاب اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: نامگذاری روز بزرگداشت شهدا در اسفندماه تلنگری بزرگ برای مردم ایران است که هرساله، با یک بیعت مجدد با شهدای انقلاب اسلامی سال جدید را آغاز کنند تا در شروع هر سال بیش از گذشته حافظان شایسته ارزش های اسلامی و نظامی و آرمان های امام و شهدا باشند و با تلاش مضاعف در راستای ترویج ایثار و شهادت و شناخت و کسب معرفت از آنان گام های بسزایی را بردارند.

کریم زارع با اشاره به طرح "ایران مهربان" گفت: این پویش با هدف جذب پدران معنوی در راستای طرح اکرام ایتام به این منظور که در بهار ۱۴۰۰ هیچ فرزند یتیم و نیازمندی بدون سرپرست و حامی نباشد، راه‌اندازی شده است.

زارع با تاکید بر اینکه حمایت و رفع نیاز مالی ایتام توسط خانواده های معزز شهدا می تواند به لحاظ مالی و معنوی برای مددجویان موثر باشد، بیان داشت: زنان و مردان بسیاری با فداکاری‌های خود برای مردم این سرزمین، فرهنگ ایثار را به آیندگان و فرزندان کشورمان آموختند؛ نیکوکاری را به زیبایی معنا کردند و با مقدم دانستن رفاه و زندگی مردم این کشور به ویژه محرومان، از خود مهربانی و محبت را به یادگار گذاشتند. آنها به همگان آموختند که فداکاری و عشق ورزیدن به دیگران سرلوحه و هدف زندگی دنیایی‌شان است و بزرگترین میراث آنها برای آیندگان درس ایثار و در سرفصل مشق زندگی آنان التیام بخشیدن به درد و رنج محرومان نقش بسته است.

وی درباره ضرورت اشاعه و گسترش فرهنگ یاری رساندن به ایتام و محرومان در جامعه افزود: با توجه به شرایط دشوار اقتصادی در جامعه، افراد بی‌بضاعت و نیازمندان بیش از هر زمان دیگری به کمک و یاری نیاز دارند و کمک هر چند ناچیز مردم در چنین شرایطی می‌تواند زندگی آنها، به خصوص فرزندانشان را به مسیر روشن هدایت کند.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان بیان کرد: مردم نیکوکار استان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی به نشانی ekram.emdad.ir در این عمل خیر و خداپسندانه مشارکت داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها