موج
کدخبر : ۳۶۹۴۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369482

در شورای اجتماعی شهرستان راور مطرح شد ؛

شورای اجتماعی شهرستان راور، پیرامون آسیبهای اجتماعی این شهرستان با محوریت پیشگیری از آسیب خودکشی برگزار شد .

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، صدیقه شبستری، رییس بهزیستی راور در این نشست با ارائه گزارشی از وضعیت اجتماعی ومسائل پیرامون آن در سخنانی به اهمیت توجه به بحث آموزش و ارتقا سطح آگاهی اجتماعی ومهارتهای گوناگون زندگی تک تک افراد جامعه در راستای گسترش فرهنگ پیشگیری اشاره نموده و گفت : با توجه به سیاست کلی سازمان بهزیستی مبنی بر گسترش فرهنگ پیشگیری و از سویی توانمند سازی جامعه هدف ، این مجموعه گسترش آموزش و استفاده افراد جامعه از خدمات تخصصی بهزیستی به خصوص در مواقع حساس و بحرانی را سرلوحه اقدامات خود قرار داده است.

وی خاطر نشان کرد :  با توجه به افزایش آسیب های اجتماعی و بخصوص خودکشی در راور بدلیل عدم وجود مهارتهای ارتباطی و مشاوره های تخصصی ؛ تمام تلاش خود را برای کنترل و کاهش این آسیب به کار بسته ایم .

رییس بهزیستی راور ، با اشاره به اینکه آمار خودکشی در راور به هیچ وجه زیبنده این شهرستان نیست، افزود : سازمان بهزیستی در همین راستا با راه اندازی سامانه های خط مشاوره تلفنی 1480 ، اورژانس اجتماعی123 و خط اعتیاد 9628 نقش خود را در زمینه کنترل و کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به بهترین شکل ممکن ایفا مینماید در ادامه این نشست .

مالک اژدری فرماندار شهرستان راور نیز در سخنانی بر لزوم همکاری مسئولانه و همفکری به منظور پیشگیری از خودکشی و کاهش این آسیب در سطح جامعه اشاره نموده و افزود: از جمله عواملی که در بروز آسیب های اجتماعی نقش دارند میتوان به بیکاری، اعتیاد ، فقر اقتصادی و فرهنگی و شیوه‌های نادرست تربیتی اشاره نمود که به همین جهت بایستی با تعامل ، همکاری و برنامه ریزی حساب شده قدم در مسیر کنترل و مهار مسائل وآسیبهای اجتماعی به خصوص آسیب خودکشی گذاشت .

وی اذعان داشت : باید با گسترش آموزش و ارتقا سطح آگاهی جامعه در مسیر سلامت اجتماعی به گونه ای گام برداشت که زیبنده جامعه اسلامی و ایرانی باشد.

در ادامه این کارگروه پس از بحث وتبادل نظر در خصوص دستور کار جلسه مقرر گردید در راستای ارتقا سطح آگاهی و مهارت زندگی خانواده ها دوره های آموزشی مناسب در کنار ارائه خدمات به صورت محله محور با همکاری تیم اجتماع محور و بر اساس طرح پذیرش شده کشوری با عنوان مشارکت و همدلی به اجرا در آید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها