موج
کدخبر : ۳۶۹۳۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369340

استاندار آذربایجان شرقی:

استاندار آذربایجان شرقی گفت: اجرای سند جامع پیشگیری از خشونت آذربایجان شرقی گامی به جلو است و می‌تواند در ارتقاء فرهنگ جامعه موثر باشد.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، محمد رضا پورمحمدی ، در جلسه شورای هماهنگی امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی اظهار داشت: باید آسیب های اجتماعی شهر را شناخته و برای درمان آن تلاش کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه باید شاخصه‌های فرهنگی جامعه را ارتقا دهیم و تمامی دستگاه های متولی در این زمینه وظیفه خود را به نحو احسن  انجام دهند افزود: اجرای سند جامع پیشگیری از خشونت آذربایجان شرقی گامی به جلو است و می‌تواند در ارتقاء فرهنگ جامعه موثر باشد .

پورمحمدی، پیشگیری از خشونت و آسیب های اجتماعی در جامعه را از آرمان‌های انقلاب اسلامی برشمرد

معاون اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: نرخ خشونت در استان ما نسبت به میانگین کشوری که ۵ درصد است،  بیشتر اعلام شده است و هدف از تدوین و اجرای سند جامع پیشگیری از خشونت در افق چند ساله ترسیم شده است .

بدرشکوهی با تاکید بر اینکه هشت هزار و ۷۳۵ نفر ساعت کار علمی و تخصصی در این زمینه انجام شده است افزود: ایجاد امید و نشاط در جامعه که از سرمایه های اجتماعی است بسیار مهم و ضروری است. 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تبریز  نیز در این جلسه گفت: حدود یک و نیم ماه قبل رئیس قوه قضاییه سند تحول قضایی را ابلاغ کرد که این سند برگرفته از رهنمودهای مقام معظم رهبری است و در آن برای پیشگیری از جرم و خشونت تاکید شده است، و اصلاح بازپروری مجرمین از اولویت های آن به شمار می رود .

بابک محبوب علیلو افزود اراده‌ای بزرگ از سوی قوای سه گانه مشاهده می شود که می تواند از سرمایه‌های اجتماعی صیانت کند تا رفتارها ، ناهنجارها و آسیب‌های اجتماعی کاهش داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها