موج
کدخبر : ۳۶۹۳۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369323

ادریس شریفی:

مدیر روابط عمومی شرکت آبفا کردستان گفت: با توجه به قرار گرفتن در آستانه سال نو، شهروتدان آب شرب را بصورت بهینه مصرف کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، ادریس شریفی صبح امروز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران رسانه های استان اظهار کرد: با توجه به اینکه در فرهنگ مردم ما خانه تکانی و غبارروبی منازل در روزهای پایانی سال پیشینه دیرین دارد، مصرف آب در پایان اسفند ماه افزایش می‌یابد که شایسته است شهروندان با در نظر گرفتن ساعات پرمصرف آب، اصول صرفه جویی و بهینه سازی مصارف را مد نظر قرار داده و در استفاده از آب صرفه جویی کنند.

مدیر روابط عمومی شرکت آبفا کردستان با یادآوری اینکه همچنان در این ایام با ویروس کرونا مواجه هستیم، افزود: بنا به توصیه پزشکان، رعایت بهداشت هرچه بیشتر فردی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری ضروری است و طبیعتا استفاده از آب در این راستا یک موضوع مهم به شمار می‌رود.

وی افزود: امروزه که محدودیت منابع آب به یک دغدغه ملی تبدیل شده است و با توجه به خشکسالی‌های سالهای گذشته باید صرفه جویی در اندیشه ما نهادینه شود و در رأس امور قرار گیرد.

مدیر روابط عمومی شرکت آبفا کردستان با یادآوری فرآیند زمانبر و هزینه بر بودن تأمین و توزیع آب شرب پایدار و باکیفیت برای تمامی مشترکان خاطرنشان کرد: از مردم تقاضامندیم تا در این ایام آب شرب را تنها برای مصارف ضروری و بهداشت فردی استفاده کنند.

شریفی تصریح کرد: این امر موجب می‌شود تا کار تأمین آب پایدار برای همه مردم امکانپذیر شود و از افت فشار و ایجاد نوسانات برای بخشی از مشترکان جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه راهکارهای مختلفی برای استفاده بهینه از آب وجود دارد، گفت: از آنجا که 30 درصد مصارف خانگی مربوط به استحمام است، استفاده از سردوش‌های کاهنده مصرف و کاهش زمان استحمام می‌تواند ماهیانه در حدود 4 هزار لیتر صرفه‌جویی آب برای هر خانوار را به همراه داشته باشد.

مدیر روابط عمومی شرکت آبفا کردستان با اشاره به امکان بروز حوادث و اتفاقات در شبکه های آبرسانی، طی روزهای آخر سال و تعطیلات عید نوروز هم گفت: سامانه  122 این شرکت آماده پاسخگویی و ثبت تماس‌های شهروندان است، گروه‌های سیار اتفاقات و حوادث این شرکت نیز در شهرستانهای مختلف به صورت  شبانه روزی آماده ارائه خدمات و رفع اتفاقات آب و فاضلاب هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها