موج
کدخبر : ۳۶۹۱۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369152

نماینده ولی فقیه در کردستان:

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به دیدگاه ویژه رهبر معظم انقلاب به کردستان گفت: ایشان برای اولین بار از لفظ منطقه کردی استفاده کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حجت الاسلام و المسلمین حاج عبدالرضا پورذهبی در دهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت و رونمایی از تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب عصرهای کریسکان که هم اکنون با حضور فرمانده کل سپاه در سنندج در حال برگزاری است، به تقدیم 5 هزار و 400 شهید انصار و 18 هزار شهید مهاجر در راستای دفاع از انقلاب در کردستان اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش دست اندرکاران این برنامه و همه کسانی که در این عرصه که عرصه ادبیات جهاد و مقاومت است و هم کسانی که برای این برنامه مهم فرهنگی و رونمایی از تقریظ حضرت رهبری بر این کتاب منطقه کردی و شهرستان سنندج را انتخاب کرده‌اند شایسته تقدیر است.

نماینده ولی فقیه در کردستان در ادامه گفت: لفظ منطقه کردی یک لفظ تاسیسی توسط رهبر معظم انقلاب است.

حجت الاسلام و المسلمین پورذهبی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب برای منطقه کردی چند ویژگی را بیان می کنند که این ویژگی های جدیدترین مطالبی است که از سوی ایشان در مورد این منطقه عنوان شده است.

وی با بیان اینکه منطقه کردی از دیدگاه معظم له حق بزرگی در پشتیبانی از نیروهای مجاهد که در اصطلاح به مجاهدین انصار معنی می شود داشته اند، گفت: همکاری مردمان این منطقه چه در جنگ تحمیلی و چه در مقابله با ضد انقلاب فراموش نشدنی است.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: 5 هزار و 400 شهید که در این استان تقدیم شده اند در راه مقابله با دشمنان بوده است.

حجت‌الاسلام پورذهبی ایمان راسخ مردم کردستان از دیگر ویژگی‌های مردم منطقه کردی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: ارادت آنان به اهل بیت پیامبر اسلامی(ص) جزء لاینفک اعتقادات مردم این منطقه است.

وی اضافه کرد: مردم این منطقه اعتقاد جدی به پیامبر(ص)، اهل بیت(ع) و عشق سرشار به پیامبر دارند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان از وفاداری مردم کردستان به نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهم‌ترین ویژگی و شاخصه مردم منطقه کردی از دیدگاه معظم‌له نام برد و عنوان کرد: وفاداری به نظام و پای نظام ایستادن، مرزداری کردند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد، در این جلسه که از یکی از مجاهدین و تلاش‌های آنها تقدیر می‌شود عطر شهدا نیز پراکنده شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها