موج
کدخبر : ۳۶۹۰۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369028

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان خبر داد:

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان گفت: 433 کانون در مساجد روستاهای استان ایجاد شده است که براساس تغییراتی که از سال گذشته در ستاد کانون های مساجد ایجاد شده است همه فعالیت های کانون ها در سامانه بچه های مساجد و در قالب طرح فهما (پایتخت فرهنگی هنری مساجد ایران) انجام می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، کامل گلباغی پیش از ظهر امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران استان که به مناسبت 18 اسفند سالروز تاسیس کانون های مساجد برگزار شد، اظهار داشت: به منظور جلوگیری از تهاجم فرهنگی دشمنان، ستاد عالی کانون‌های مساجد در سال 71 شکل گرفت.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان گفت‌: از 604 کانون تشکیل شده 108 کانون امسال مجوز الکترونیکی دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه 604 کانون در کردستان تاکنون تشکیل شده است، افزود: بر اساس آمارگیری سال 1395 تعداد اماکن مذهبی موجود در استان حدود سه هزار مکان بوده است. 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان سرانه فضای مذهبی در استان را 520 نفر به ازای هر مکان خواند و گفت: از تعداد کل مکان های مذهبی موجود در استان 2 هزار و 96  مکان را مساجد تشکیل داده است. 

گلباغی با اشاره به اینکه امسال هم 16 کانون جدید تشکیل شد اضافه کرد: براساس برنامه ششم توسعه باید در یک چهارم مساجد استان، کانون و کتابخانه تشکیل شود که تاکنون این مهم در 512 مسجد به عبارتی بیش از 90 درصد آن محقق شده است. 

وی با بیان اینکه 433 کانون در مساجد روستاهای استان ایجاد شده است، یادآور شد: براساس تغییراتی که از سال گذشته در ستاد کانون های مساجد ایجاد شده است همه فعالیت های کانون ها در سامانه بچه های مساجد و در قالب طرح فهما (پایتخت فرهنگی هنری مساجد ایران) انجام می شود. 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان با بیان اینکه کسب امتیاز زیادتر موجب حمایت بیشتر از کانون های فرهنگی هنری مساجد می شود، افزود: تشکیل شورای فرهنگی در روستاها در شورای فرهنگ عمومی استان مصوب شده است. 

گلباغی با اشاره به اینکه فهمای 2 با  شعار ایران قوی در سال جاری برگزار شده است، تاکید کرد: از 150 کانون در سنندج امتیاز 46 کانون بیش از 2 هزار است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها