موج
کدخبر : ۳۶۹۰۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369010

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان خبر داد:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان از اهدای 9 کپسول اکسیژن و 27 دستگاه ضدعفونی کننده به هلال احمر کاشان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسلم محمود زاده گفت: 9 دستگاه کپسول اکسیژن و 27 دستگاه ضد عفونی کننده از محل موقوفه مرحوم محمد دبیرالصنایع به جمعیت هلال احمر کاشان اهدا شد.

وی با اشاره به اینکه کمک به بهداشت و درمان و پیشگیری از شیوع کرونا از محل در آمد موقوفات و امامزادگان در دستور کار اوقاف و امور خیریه کاشان بوده است، اظهار داشت: در این زمینه موقوفه مرحوم محمد دبیرالصنایع از سال 1341 در بحث بهداشت و درمان وقف شده و با دستور سازمان اوقاف و تبدیل به احسن این موقوفه به مرکز تجاری از محل عواید آن برای کمک به بخش درمان هزینه شده است.

این مقام مسئول افزود: بر این اساس طی 6 ماه گذشته ۲۷دستگاه تمام اتوماتیک ضد عفونی کننده دست به جمعیت هلال احمر کاشان اهدا شده است، ابراز داشت: ارزش ریالی این دستگاه‌ها حدود ۴۰۰میلیون ریال بوده که از محل درآمد و عواید همین موقوفه تهیه و به جمعیت هلال احمر کاشان اهدا شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان همچنین به اهدای ۹ کپسول اکسیژن به همراه مانیومتر به طی چند روز اخیر به هلال احمر کاشان اشاره کرد و گفت: ارزش ریالی این کپسول‌ها نیز ۲۶۰میلیون ریال بوده که از محل موقوفات کاشان به جمعیت هلال احمر اهدا شده است.

محمودزاده با بیان اینکه از خیران شهرستان کاشان درخواست داریم با توجه به تعداد کم موقوفات بهداشت و درمان در کاشان نسبت به این امر توجه داشته باشند، افزود: در این زمینه ضروری است که وقف جدید به ثبت برسد.

به گزارش موج؛ در حال حاضر شهرستان کاشان دارای دو هزار و 335 موقوفه و هشت هزار و 932 رقبه وقفی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها