موج
کدخبر : ۳۶۸۹۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368997

سید محمد مهدی ابطحی:

مسئول مجمع بسیج اقشار شهرستان خمینی شهر در آیین درختکاری گفت: شهدا مصداق کلمه شجره طیبه و مظهر برپایی کلمه الله هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، سید مهدی ابطحی مسئول در آیین درختکاری در محل شهدای غواص  گمنام پارک پیروزی گفت: در قرآن کریم هر کلمه طیبه با یک شجره طیبه ای مثال زده می شود.

وی با بیان اینکه شهدا مصداق بارز کلمه طیبه اند، افزود: شهدا مظهر برپایی کلمه الله هستند بدین معنی که این مخلوق آفریده شده بدون واسطه هستند، مانند آفرینش حضرت عیسی (علیه السلام)و شهدا در قرآن مصداق همین کلمه شده اند.

این استاد قرآن ضمن توضیح این مطلب که شهدا هر لحظه به اذن پروردگار در حال برکت رساندن به جامعه بشری می باشند ادامه داد: در فتنه سال 88دشمن جهت ریشه کن کردن بنیان انقلاب تمام توان خود را به کار گرفته بود با حضور در مناطق جنگی و استمداد از شهدا پنجاه پیکر مطهر شهید در جامعه تشییع شد و به مدد الهی  آرامش به جامعه برگشت.

وی تصریح کرد: قدر دانی از مقام‌ شهدا به آنها چیزی اضافه نمی کند و این روح نیازمند بشریت است که به مددو یاری شهدای گرانقدر احتیاج دارد.

مجع بسیج خمینی شهر

به گزارش موج؛ آیین کاشت نهال، یادبود 2300 شهید شهرستان خمینی شهر به همت بسیج دانش آموزی و کانون بسیج مهندسین کشاورزی سپاه خمینی شهر در مقبره شهدای گمنام غواص برگزار شد.

در این برنامه حجت الاسلام سیدهانی موسوی مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه مقاومت بسیج خمینی شهر؛ سیدمحمد مهدی ابطحی مسئول مجمع بسیج  اقشار شهرستان خمینی شهر، مسعود مقتدایی رییس بنیاد شهید خمینی شهر و توکلی معاون پرورشی آموزش و پرورش خمینی شهر  و دانش آموزان بسیجی شهرستان و برخی دیگر از مسئولین حضور داشتند.

گفتنی است؛ در پایان مسئولان شهرستان خمینی شهر بر مزار شهدا به یاد  3 شهید گمنام نهال هایی در خاک به بار نشاندند.

درختکاری در خمینی شهر

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها