موج
کدخبر : ۳۶۸۹۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368913

شهامت هدایت خبر داد:

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از افتتاح 16 پروژه آبخیزداری و آبخوانداری با در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهامت هدایت ، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: به مناسبت دومین روز  هفته منابع طبیعی و همزمان با سراسر کشور 16 پروژه آبخیزداری و آبخوانداری با اعتبار بیش از 8 میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سطح استان به بهره برداری رسید.

وی افزود: این پروژه ها با هدف کنترل سیل و رسوب و تقویت پوشش گیاهی و اشتغالزایی در حوزه های آبخیز شهرستان های اردبیل ،خلخال، مشگین شهر،گرمی، سرعین ،کوثر،نیر،بیله سوارو اصلاندوز اجرایی شده که همزمان با هفته منابع طبیعی افتتاح شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل  با بیان اینکه با انجام این پروژه ها برای 585 نفر اشتغال ایجاد شده است به برخی دستاوردهای اجرای این اقدامات اشاره کرد و اظهار داشت: اجرای این پروژه ها علاوه بر کنترل سیل و رسوب و افزایش و توسعه پوشش گیاهی، موجب کاهش فرسایش خاک، کنترل هرزآب ها، کاهش سیل خیزی و بهره وری بهینه از نزولات آسمانی می شوند.

نژاد محمد، معاون استاندار اردبیل نیز در آیین گفت: خوشبختانه انجام پروژه های آبخیزداری در استان  نقش موثری در مدیریت رواناب ها و جلوگیری از وقوع سیل و خسارت ناشی از آن به شهرها و روستاها در بارندگی داشته است و به خوبی اثربخشی پروژه ها و ضرورت انجام اقدامات آبخیزداری و آبخوانداری را نشان می دهد.

وی افزود: در حال حاضر می بایست بیش از هر زمان دیگر با انجام عملیات آبخیزداری و آبخوانداری ، در حوزه‌های آبخیز مشرف به شهر‌ها و روستا‌ها و حوزه های آبخیز بالادست ، اقدامات پیشگیرانه از وقوع سیل صورت بگیرد ، تا علاوه بر کنترل و مدیریت رواناب ها ، تغذیه سفره های زیر زمینی آب ، جلوگیری از فرسایش آبی و کنترل رسوب ، شاهد سیراب شدن آبخوان ها باشیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها