موج
کدخبر : ۳۶۸۷۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368775

با توجه به شرایط نامساعد دریایی؛

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: توصیه می‌شود با توجه به شرایط نامساعد دریایی شناور‌های سبک از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم در همه بنادر و اسکله‌های استان صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت:  براساس این اطلاعیه امروز به ویژه در ساعات بعدازظهر و شب در همه ی مناطق دریایی وزش باد نسبتا شدید شمال غربی و مواج بودن دریا پیش بینی می‌شود. سرعت وزش باد قابل ملاحظه گاه به بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت (۳۰ نات) و ارتفاع موج به بیش از ۲۰۰ سانتیمتر (۷ پا) خواهد رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: روز یکشنبه و دوشنبه از تا حدودی از میزان شدت باد کاسته خواهد شد، اما همچنان نقاطی از خلیج فارس و تنگه‌ی هرمز مواج خواهد بود.

عارفی گفت: توصیه می‌شود با توجه به شرایط نامساعد دریایی شناور‌های سبک از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم در همه بنادر و اسکله‌های استان صورت پذیرد.

وی در پایان اضافه کرد:با کاهش سرعت باد در ساعات صبح تا ظهر، به تناوب تا روز‌های پایانی هفته در ساعات بعدازظهر و شب با افزایش سرعت باد دریا نسبتا مواج خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها