موج
کدخبر : ۳۶۸۷۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368766

امام جمعه قم بر لزوم توجه آحاد جامعه به موضوع محیط زیست تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم،‌ آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم با اشاره به آزمایش‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: نوچه‌های آمریکا و اروپا در منطقه ظلم و جنایت و ترور می‌کنند، اما همه این‌ها را مورد بی‌توجهی قرار داده و در برابر اقدامات صلح آمیز هسته‌ای ایران اسلامی اعتراض دارند.

وی در ادامه افزود: غربی‌ها خودشان تروریست‌ها را در عراق و سوریه پرورش داده و حمایت کرده‌اند، اما سردار حاج قاسم سلیمانی را که با این جنایتکاران مقابله و شکست داده بود را ترور می‌کنند، اُف بر شما که دروغگویان عالم هستید و روی فرعون‌ها و نمرودها را سفید کرده‌اید و هیچگاه دست از حمایت دولت های تروریستی منطقه برنمی دارید.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با اشاره به مباحث و مسائل مرتبط با برجام، بر ضرورت هوشیاری در برابر مواضع متناقض و متجاوزانه آمریکایی و اروپایی‌ها تأکید کرد و گفت: سیاست آمریکایی‌ها با تغییر دولت‌ها، تغییر نیافته و در پوستین‌های رنگارنگ و متفاوت، یک سیاست اهریمنی داشته و با ملت‌ها و کشورهای آزاده مقابله می‌کنند.

وی با بیان اینکه سخن اروپایی‌های نادان و عهدشکن هیچ اعتباری ندارد و مؤمنان نباید از یک سوراخ دو بار گزیده شوند، خاطرنشان کرد: سازمان‌های بین المللی ابزاری در دست غربی‌ها بوده و آنها در قالب کنوانسیونها و اسناد بین‌المللی اعمال قدرت و زورگویی می‌کنند، اما محور مقاومت در منطقه و همه آزادگان جهان در برابر قدرت پوشالی شما تا شکست نهایی شما ایستاده‌اند.

اعرافی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز درختکاری ، مسائل زیست محیطی را برای همه بشریت دارای اهمیت فوق العاده دانست و گفت: وضعی که امروز برخی صنایع و اقدامات نادرست در تخریب طبیعت و محیط زیست بوجود آورده‌اند، یک مشکل جهانی است و در همه مناطق آسیب های زیادی را به بار آورده‌است.

وی توجه به اهمیت و جایگاه محیط زیست را یک وظیفه همگانی دانست و گفت: حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی و توسعه درختکاری و صیانت از جنگل‌ها، مراتع و فضاهای سبز باید مورد توجه ویژه همه مردم و مسئولان  قرار داشته باشد و آحاد جامعه باید خود را در برابر محیط زیست مسؤول و متعهد بدانند و در اینراستا تلاش کنند.

عضو فقهای شورای نگهبان همچنین فرارسیدن هفته احسان و نیکوکاری را مورد توجه قرار داد و با قدردانی از برنامه ها و اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در یکسال گذشته با شیوع کرونا در کشورمان، نهادهای حمایتی و گروه های مردمی و خیرین برای کاهش دردها و رفع نیازهای مستمندان و محرومان بسیار تلاش کردند.

وی بر توسعه و تعمیق فرهنگ رسیدگی به نیازمندان و محرومان در جامعه تأکید کرد و گفت: دولت و نهادهای حمایتی و خیرین باید به مسأله توان افزایی، اشتغالزایی و فقرزدایی در جامعه، با حفظ عزت و کرامت محرومان و مستمندان به ویژه در ایام سال جدید و ماه مبارک رمضان توجه و اهتمام جدی داشته باشند.

وی در خطبه اول نماز جمعه نیز با بیان اینکه اظهار محبت به فرزندان اگر بر اساس موازین و شرایط درست باشد، موجب رشد و تعالی فرزندان می شود، اظهار داشت: کودکانی که در محیط خانه و خانواده دچار کمبود محبت شوند، آماده لغزش خواهند بود و به ناهنجاریها و بزهکاری‌هایی مبتلا می‌شوند، البته افراط و زیاده روی در محبت و مهربانی های نابجا و ناصواب نیز منشأ بدی‌ها و آثار سوء دیگری می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها