موج
کدخبر : ۳۶۸۷۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368713

عضو مجلس خبرگان رهبری از بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان یک منشور تمدنی یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری روز پنجشنبه در اختتامیه بیست و دومین جشنواره بین المللی شیخ طوسی، افزود: هدف نهایی انقلاب تحقق تمدن نوین اسلامی است و در این موضوع سئوالی مطرح است که روحانیت چه رسالت و وظیفه‌ای در این مسیر دارند و باید در چه ابعادی چه اقداماتی انجام دهند؟.

وی با اشاره به ضرورت تحلیل محتوایی بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: اگر گذشته انقلاب و اهداف آن را به درستی ترسیم کنیم بسیاری از انتقادات و مشکلاتی که مردم مطرح می‌کنند در شرایط بهتری تحلیل و مورد پذیرش قرار می‌گیرد.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی باید ساختارهای کشور به نحوی سامان پیدا کند که بتواند نیازهای پیش رو جامعه را پاسخ دهد.

حسینی بوشهری اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب را مورد توجه قرار داد و گفت: بیانیه گام دوم  نظریه انقلاب اسلامی تا رسیدن به نتیجه مطلوب که تمدن نوین اسلامی می باشد، محقق شود.

وی اظهار داشت: در طول ۴۰ سال گذشته انقلاب اسلامی با چالش‌های بی‌شماری روبه رو بوده و این هنر رهبران انقلاب بود که توانسته چهار دهه استقامت کند اگر این فشارها به هر انقلاب دیگری وارد می‌شد آنها سال دوم انقلاب خود را نمی‌توانستند جشن بگیرند.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: آزادی شعار مهم انقلاب اسلامی است و شما بروید ببینید در کجای جهان از این شعار انقلاب ایران که اصل آزادی است استقبال نمی‌شود.

وی مهمترین شعارهای انقلاب را مورد توجه قرار داد و  بیان کرد: آزادی، عدالت، معنویت، عقلانیت و عزت شعارهای کهنه نشده انقلاب ایران است که هیچوقت فراموش نخواهد شد.

به گفته وی، صراحت بیان، اصلاح خطاهای گذشته و توجه جدی به پدیده‌های نوین از ویژگی‌های مهم انقلاب اسلامی است، همچنین امنیت، حفظ استقلال، رشد علم و فناوری، ارتقای بینش سیاسی، ایستادگی در برابر زورگویان، افزایش معنویت و اخلاق و آغازگری عصر جدید برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی از دستاوردهای مهم این انقلاب است.

حسینی بوشهری افزود: یکی از ویژگی‌های مهم بیانیه گام دوم انقلاب این است مخاطب آن تمام مردم هستند و منحصر در مسئولان نیست و این بیانیه فرصتی به وجود آورده تا افرادی که روزهای اولیه انقلاب را درک نکردند را بیش از گذشته با اهمیت انقلاب و اهداف نهایی آن همراه کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: ویژگی دوم بیانیه گام دوم انقلاب این است که آن یک بیانیه و منشور تمدنی است و مقام معظم رهبری همیشه به سرنوشت انقلاب به عنوان یک انقلاب تمدنی نظر داشته‌است.

وی تاکید کرد: بسیاری از فقهای شیعی نگاه حکومتی و اجتماعی به مساله فقه داشتند اما هیچکدام از آنها نگاه تمدنی به فقه ناب شیعی نداشته اند.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یادآور شد: مقام معظم رهبری از فقهایی است که درصدد این است که یک الگوی جدیدی از سبک زندگی و معنویت را در دنیای مادی گرای کنونی که چالش‌های بی‌شماری برای بشریت به بار آورده، نهادینه کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها