موج
کدخبر : ۳۶۸۷۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368710

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – نوشهر:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – نوشهر با اشاره به اینکه سازمان «صمت» در بحث معدن روستای ناصرآباد کجور از منابع طبیعی استعلامی نگرفت، گفت: این معدن چون در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی قرار دارد بنابراین محیط زیست باید پاسخگو باشد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، عبدالرضا سنگاری در نشست خبری که به همراه معاونان خود به مناسبت هفته منابع طبیعی و با شعار «همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی» در محل این اداره کل برگزار شد با اشاره به موضوعات مطرح شده در زمینه ممعدنی در روستای «ناصرآباد» بخش کجور نوشهر که منطقه حفاظت شده البرز مرکزی محسوب می شود، اظهار داشت: معدن ناصرآباد پروانه سال 1335 را دارد که دارای «سرب» و «روی» است و سازمان «صمت» از منابع طبیعی استعلامی نگرفت.

وی ادامه داد: محل قرار گرفتن معدن در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی است و مجوز خودش را از شورای عالی محیط زیست در تهران گرفت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – نوشهر گفت: ما در منابع طبیعی به محض اینکه برای دسترسی به این معدن، ابزار و آلات مکانیکی وارد منطقه شد جلوی کار را گرفتیم و سپس با مستنداتی در زمینه اکتشاف مواجه شدیم و مشخص شد که این موضوع برای بهره برداری از معدن نیست.

وی تصریح کرد: فعلا کار معالعاتی و بررسی و گمانه زنی درباره این معدن در حال انجام است که آیا امکان بهره برداری وجود دارد یا ندارد.

سنگاری تأکید کرد: وظیفه ذاتی ما مدیریت است و متولی آن سازمان «صمت» است و چون در محدوده منطقه حفاظت شده البرز مرکزی قرار دارد بنابراین محیط زیست باید پاسخگو باشد اما چون مسیر دسترسی به این معدن در گذشته وجود داشت و چون الان فقط یک کار مطالعاتی برای اکتشاف است، نمی توانستیم جلوگیری کنیم.

وی بیان کرد: اگر پروانه اکتشاف تأئید و منجر به بهره برداری شود باید پروسه طولانی را طی کنند تا بتوانند برداشت از این معدن را انجام دهند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – نوشهر افزود: از طرفی چون جزء معادن طبقه دو است و مصوباتی بدون استعلام از منابع طبیعی داشتند و بر اساس همان مستندات قصد داشتند کار را انجام دهند که منابع طبیعی جلوی کار آنها را گرفت و الان فقط برای بحث اکتشاف می توانند فعالیت داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها