موج
کدخبر : ۳۶۸۶۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368699

اکبر بهنام‌جو خبر داد:

استاندار اردبیل گفت: در طول ۱۰۳ روز از آغاز اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی، ۹۸/۴ درصد جمعیت استان غربالگری شدند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنامجو ، استاندار اردبیل در بیست و دومین نشست قرارگاه شهید سلیمانی گفت: در طول ۱۰۳ روز از آغاز این طرح که با همکاری بسیج و دانشگاه علوم پزشکی استان انجام می‌شود، تعداد بیش از ۱۲۵ هزار نفر غربالگری کرونا شده که ۹۸/۴ درصد جمعیت کل استان اردبیل را تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه از این تعداد 8 هزارو ۴۱۶ نفر مشکوک بودند، افزود: تعداد 21 هزارو ۶۳۹ مورد بسته‌های معیشتی و کمک‌های مومنانه و تعداد 540 هزارو ۲۷۴ بسته بهداشتی توزیع گردیده است.

استاندار اردبیل گفت: در طول این مدت ۱۳۷ هزار مورد از اماکن عمومی و مراکز درمانی نظارت شده و تعداد 181 هزارو  ۲۲۷ مورد از بیماران، پیگیری و مشاوره تلفنی قرار گرفته و ۱۵۲ اکیپ درمانی به مناطق محروم اعزام شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز ضمن قدردانی از سپاه و بسیج استان، هلال احمر، نیروی انتظامی، صدا و سیما و تمامی سازمان‌های فعال در طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: خوشبختانه با همکاری و همدلی مردم و دستگاه‌های اجرایی و با انجام این طرح، وضعیت بیماری در استان نسبتا پایدار بوده که امیدواریم این وضعیت تا عید ادامه پیدا کند.

شهرام حبیب زاده با اشاره به خطر ویروس جهش یافته، بر لزوم کنترل تردد بیماران از مبدا تاکید کرد و افزود: پیشگیری از بروز پیک بعدی، جزو هدف اصلی دانشگاه و مسئولین استانی بوده که امیدواریم با رعایت اصول بهداشتی و آموزش همگانی بتوانیم از این پیک جلوگیری نماییم.

وی از واکسیناسیون بقیه کادر بهداشت و درمان و همچنین خانه سالمندان بعد از تامین واکسن کرونا در سطح استان خبر داد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها