موج
کدخبر : ۳۶۸۵۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368583

علی الهیاری؛

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان خواستار جلب بیشتر مشارکت مردم برای در شرایط کرونا شد و گفت: صدمات فقر کمتر از کرونا نیست.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی الهیاری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان هرمزگان در نشست خبری هفته احسان و نیکوکاری گفت: دوسال است که جشن نیکوکاری در شرایطی برگزار می شود که مردم درگیر بیماری کرونا هستند و شرایط جدید مسئولیت کمیته امداد را بیشتر کرده است.

الهیاری افزود: در این شرایط اضطراری همه جوامع برای امداد رسانی و گسترش حمایت از فقرا و ایتام خود را آماده کردند و در استان هرمزگان نیز همه دستگاه‌های متولی امر ورود پیدا کرده اند و همدلی بسیار خوبی شکل گرفت.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان ادامه داد: نسخه درمان فقر کشور، تقویت و توسعه مشارکت مردم و ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری است.

وی ادامه داد: در کنار خدمات ارزشمندی که دولت و نظام برای فقر و محرومیت زادیی ارائه می دهد، مشارکت مردم یکی از الزامات محرومیت زادیی است.

علی الهیاری گفت: مشارکت و حضور مردم در فرآیند فقر زادیی بسیار پر برکت است و هر چقدر بتوانیم مردم را در موضوع فقر دغدغه مند تر کنیم بیشتر تر موفق خواهیم بود.

وی افزود:در حال حاضر تلفات بیماری کرونا 10 درصد است اما پیشگیری و تمهیدات برای مبارزه با کرونا بسیار بالا است چرا که کرونا به جامعه و مردم آسیب می‌رساند. اما صدمات فقر هم  کم تر از کرونا نیست. گسترش کرونا کادر درمان را خسته و درگیر می کند اما گسترش فقر به عنوان یک بیماری اجتماعی می تواند همه ارکان جامعه را درگیر می کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: امسال بنگاه‌های اقتصادی هرمزگان با توجه به شرایط کرونایی سهم بیشتری برای کمک رسانی به آسیب دیدگان از کرونا و نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد داشتند.

وی ادامه داد: این بنگاه های اقتصادی شامل شرکت فولاد هرمزگان، صبافولاد هرمزگان، شرکت سیمان هرمزگان و پالایشگاه نفت بندرعباس هستند که در راستای مسئولیت اجتماعی چهار هزار یتیم را نیز مورد حمایت قرار دادند.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان تصریح کرد: در جنگ تمام عیار اقتصادی، از لحاظ انسانی و دینی حکم می‌کند که به همنوع خود در کنار دولت و نظام کمک کنیم.

الهیاری افزود: ما خواستار این است که با مشارکت خرد مردم، گره فقر را باز کند و در این راستا از رسانه‌ها خواستاریم که فرهنگ کمک به همنوع را در جامعه افزایش دهند تا از فقر در استان کاهش یابد.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان یادآور شد: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن  امسال هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به سفره فقرا و نیازمندان در استان هرمزگان کمک شد. که هفت هزار میلیارد ریال از محل خدمات دولتی و یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نیز سهم مشارکت خیران بوده است.

الهیاری در ادامه به برنامه‌های هفته احسان و نیکوکاری اشاره کرد و گفت: ۴۷۲ واحد مسکونی مددجویی در هرمزگان در دست احداث است که ۱۷۲ واحد در این هفته آماده بهره برداری است و ما بقی ان ها به اسفند ماه سال جاری و فروردین سال اینده موکول کرده ایم.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان گفت: همچنین در هفته احسان و نیکوکاری که با شعار «عیدی برای همه» افتتاح چند مرکز نیکوکاری، دیدار با خانواده ایتام و فقرا و اجرای جشن نیکوکاری در سطح استان هرمزگان انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: جمع‌آوری کمک‌های مردم در سال جاری به دلیل کنترل بیماری کرونا به روش مجازی و نوین خواهد بود و مردم نیکوکار می‌توانند با کد دستوری (*۸۸۷۷*۰۷۶# ) و از طریق شماره کارت (۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۰۶۴۸) بانک ملی به نام کمیته امداد به نیازمندان کمک کنند. 

الهیاری در پایان به نزدیک شدن به فصل گرما اشاره کرد و گفت : در پایان فصل زمستان و شروع فصل گرما در هرمزگان کمبود وسایل سرمایشی برای خانواده های نیازمند دغدغه کمیته امداد است امیدوارم با کمک و همدلی مردم ، خیرین و بنگاه های اقتصادی برای تهیه وسایل سرمایشی نیازمندان تداوم داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها