موج
کدخبر : ۳۶۸۵۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368551

امام جمعه نوشهر تأکید کرد:

امام جمعه شهرستان نوشهر در دیدار مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران – نوشهر بر ضرورت مشارکت مردم در حفظ منابع طبیعی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حجت الاسلام و المسلمین «محمود مشایخ» در سخنانی به مناسبت فرا رسیدن هفته منابع طبیعی اظهار داشت: جنگلها، مراتع، ساحل و کوهها جزو انفال الهی است و حفظ حیات و سلامت همه ما وابسته به این منابع است.

وی ادامه داد: اگر محیط زیست سالم نداشته باشیم قطعاً هوا و آب سالم نخواهیم داشت و اکنون بخشی از کشور با مشکل ریزگردها و آلودگی هوا مواجه است.

امام جمعه نوشهر حفاظت از عرصه های منابع طبیعی را از عهده یک سازمان خارج دانست و تصریح کرد: همه مردم باید در این زمینه کنند.

حجت الاسلام مشایخ با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرهنگ منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود گفت: لازم است به این فرموده رهبری توجه بیشتری کنیم.

در این دیدار مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران- نوشهر نیز با تبریک فرا رسیدن هفته منابع طبیعی بیان کرد: هفته پر کاری در هفته منابع طبیعی در پیش رو داریم و امسال حدود 1000 هکتار از عرصه های منابع طبیعی در قالب زراعت چوب، جنگلکاری، عملیات بیولوژیک و کشت گیاهان دارویی از بالاترین نقطه ارتفاعی تا پایین دست مورد توجه قرار گرفته است.

عبدالرضا سنگاری با اشاره به سیل های مخرب گذشته در غرب مازندران اظهار داشت: تاکنون 8 بند سرشاخه گیر در غرب مازندران احداث شد که در حوزه نوشهر بند سرشاخه گیر «خیرودکنار» بهار آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: ساخت هر بند حدود 40 میلیارد ریال برای دولت هزینه داشته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران- نوشهر گفت: آتش سوزی های اخیر و مهیب در غرب مازندران حدود 52 هکتار از عرصه های جنگلی را آسیب زد.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در 11 ماده اخیر در اجرای 375 فقره حکم قضایی حدود 118 هکتار از بهترین عرصه های منابع طبیعی از دست متجاوزان آزاد شد.

سنگاری همچنین از آزادسازی 106 هکتار از سواحل خبر مازندران خبر داد و افزود: حدود 90 درصد از این سواحل از دست متجاوزان ازاد شد که امید می رود تا سال آینده باقیمانده این اراضی آزاد و در دسترس مردم قرار گیرد.

به گزارش موج مازندران، پیش از این دیدار چند نهال «سَرو» در محوطه مصلای نمازجمعه نوشهر توسط امام جمعه و مسئولان منابع طبیعی غرس شد.

در این دیدار مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل نوشهر، رئیس اداره منابع طبیعی نوشهر-رویان و تنی چند از رؤسای ادارات ستادی حضور داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها