موج
کدخبر : ۳۶۸۵۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368544

محمدرضا صفا؛

رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس گفت: اتاق بندرعباس با 667 کارت بازرگانی یک سال و نیم پیش به هیئت رییسه جدید، واگذار شد و در این مدت یک هزار و ۲۰۰ کارت بازرگانی جدید صادر شد که تمامی این تعداد عضو اتاق بازرگانی بندرعباس شدند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  محمدرضا صفا رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس در نشست هم‌اندیشی حمایت از تولید و صادرات با استفاده از ظرفیت اصناف و تجارت خارجی هرمزگان که با حضور  هیات نماینده ها، معاون های سازمان صمت همچنین روسا و نماینده های اتاق  اصناف برگزار شد گفت: اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس با پیشینه حدود ۸۱ سال نهادی است که بنا به نیاز فعالان اقتصادی جهت حل و فصل کردن مسائل اقتصادی و ایجاد هماهنگی‌های لازم جهت رشد و توسعه فعالیت های تولیدی، تجاری و خدماتی تأسیس شده است.

محمدرضا صفا در این نشست که در هتل همای بندرعباس برگزار شد از تدوین نخستین نظام نامه تشکل آبزیان در هرمزگان خبر داد و گفت: سردمدار تمامی اتحادیه ها و تشکل های اتاق بازرگانی بندرعباس اتحادیه آبزیان است که در حال رشد و ایجاد اتحادیه ای بالا تر از اتحادیه کشوری است.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی بندرعباس طی یک سال و نیم گذشته با ۶۶۷ کارت بازرگانی و عضو تحویل هیئت رئیسه جدید شد، افزود: از آن تاریخ تاکنون با حضور هیئت رییسه جدید، حدود یک هزار و ۲۰۰ کارت بازرگانی جدید صادر شد که تمامی این تعداد به صورت ۱۰۰ درصدی عضو اتاق بازرگانی بندرعباس شدند.

صفا با اشاره به عملکرد اتاق بازرگانی بندرعباس، عنوان کرد : در بخش های مختلف رتبه های اتاق بازرگانی و تجارت  از ۳۴ به ۱۷ ارتقا یافته است و یکی از چهار اتاق بازرگانی برتر کشور و هم رده اصفهان، تبریز و شیراز است.

محمدرضا صفا افزود: رتبه اتاق بازرگانی بندرعباس توانسته است با برنامه ریزی مدون و حرکت در مسیر اهداف خود به رتبه یک رقمی در کشور برسد و دغدغه اصلی هیئت رییسه اتاق بازرگانی در شرایط کنونی، عبور از رکود اقتصادی و مشکلات اقتصادی است.

این مدیر اقتصادی بخش خصوصی گفت: اتاق بازرگانی می‌تواند بسیاری از فعالیت های خرد در اقتصاد فرامرزی را با کشورهای دیگر ایجاد و جایگاه کشور در اقتصاد فرامرزی را حفظ و تقویت کند.

صفا راه اندازی کانون بانوان اتاق بازرگانی بندرعباس اشاره کرد و افزود: با راه اندازی کانون بانوان زیرساخت خوبی برای بانوان بازرگانان استان هرمزگان ایجاد شده است.

رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس افزود: در بندرلنگه که تجارتگاه اصالت خلیج فارس نشینان است دفتری به نمایندگی اتاق بندرعباس راه اندازی شده که امیدواریم روزی اتاق بازرگانی مستقل بندرلنگه به عنوان بندرگاه اصیل مروارید خلیج فارس افتتاح شود.

وی با اشاره به راه اندازی اتاق بازرگانی بندرعباس، توضیح داد  از دهه فجر تاکنون دفتر گواهی مبدا و دفتر اتاق بازرگانی در جاسک راه اندازی شده و امیدواریم در سال آینده بتوانیم دفتر نمایندگی در میناب به منظور پوشش بندر سیریک و تیاب راه اندازی کنیم.

محمد رضا صفا تاکید کرد: اتاق بازرگانی بندرعباس می تواند در صادرات خرد به کشورهای حوزه خلیج فارس نقش موثری را ایفا کند.

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس گفت: تشکیل انجمن مستقل خرمای هرمزگان، راه‌اندازی اتحادیه کشاورزان صادرکننده، اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان مواد غذایی و  تشکل حمل و نقل اتاق بازرگانی از برنامه های مهم اجرایی سال آینده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها