موج
کدخبر : ۳۶۸۳۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368399

از اسفند ماه سال 1399خرید توافقی و عرضه مستقیم محصول پیاز تولیدی منطقه جنوب کرمان توسط شبکه تعاون روستایی استان یزد آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، شبکه تعاون روستایی استان یزد به منظور حمایت از کشاورزان استان های جنوب کشور، خرید توافقی محصولات پیاز، گوجه فرنگی و سیب زمینی تولیدی این کشاورزان را آغاز کرد.

به نقل از روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان یزد، در راستای حمایت از کشاورزان استان های جنوب کشور و پیرو ابلاغ دستورالعمل خرید توافقی محصولات پیاز، گوجه فرنگی و سیب زمینی به شبکه عظیم تعاونی های روستایی و کشاورزی سراسر کشور، از اسفند ماه سال 1399خرید توافقی و عرضه مستقیم محصول پیاز تولیدی منطقه جنوب کرمان توسط شبکه تعاون روستایی استان یزد آغاز شد.

یدالله جوادپور مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: شبکه اتحادیه ها و تعاونی های روستایی، کشاورزی و تولید استان یزد به عنوان بخشی از شبکه عظیم تعاونی های روستایی و کشاورزی کشور به منظور ایجاد تعادل در بازار محصولات کشاورزی، حمایت و جلوگیری از ضـرر و زیان وارده به کشاورزان مطابق با دستورالعمل ابلاغی از سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور، اقدام به خریـد توافقی محصولات تولیدی کشاورزان می نماید.

وی در ادامه افزود: جهت حمایت از کشاورزان تولید کننده پیاز و به منظور حمایت از مصرف کنندگان، با شروع عملیات خرید توافقی سه محصول پیاز، گوجه فرنگی و سیب زمینی تولیدی کشاورزان جنوب کشور، از دهم اسفند ماه سال 1399 پیاز سفید درجه یک منطقه جیرفت با قیمت هر کیلو دو هزار و 500 تومان در دو غرفه روستا بازار تعاون روستایی استان یزد واقع در بلوار دانشجو و بلوار جهاد جهت عموم مردم شریف استان به صورت مستقیم عرضه می گردد.

گفتنی است: تولید زمستانه و خارج فصل محصول پیاز در جنوب شرق کشور بیش از ۶۰۰ هزار تن می باشد این در حالی است که مصرف ماهانه محصول پیاز در کشور بیش از ۱۵۰ هزار تن است که با تصمیم کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به منظور حفظ تعادل بازار و حمایت از کشاورزان جنوب شرق کشور شامل جنوب استان کرمان، شرق هرمزگان و غرب سیستان و بلوچستان عملیات خرید توافقی مازاد تولید پیاز این مناطق توسط شبکه عظیم تعاون روستایی و کشاورزی کشور اجرا می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها