موج
کدخبر : ۳۶۸۳۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368357

نماینده ولی فقیه در کردستان:

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: سخنان ما در جامعه باید آرامش بخش باشد اما برخی به جای اینکه یک موضوع را در فضای گفت و گو مطرح کنند آن را به رسانه می‌کشانند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج عبدالرضا پورذهبی پیش از ظهر امروز سه‌شنبه در همایش پرچمداران دین و اندیشه اظهار داشت: موضع گیری به موقع روحانیون در تریبون‌های نماز جمعه می‌تواند به انسجام و وحدت بیشتر در جامعه کمک می‌کند.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: روحانیون از تحولات روز دنیا و کشور مطلع باشند و در خطبه‌های نماز جمعه از این رویدادها برای آگاه سازی مردم صحبت کنند.

وی با بیان اینکه هرچیزی که انسجام را بر هم زند، آرامش و امنیت جامعه را هدف قرار داده است افزود: بیان و تبیین به موقع یک رویداد ضد وحدت توسط روحانیون بسیار اهمیت دارد و جامعه چشم انتظار نظرات و دیدگاه‌های آنان است.

حجت‌الاسلام پورذهبی با تاکید بر برخورد عالمانه و آگاهانه با امور اضافه کرد: فضای مجازی با فضای حقیقی کاملا متفاوت است اما برخی با تاثیرپذیری از این فضا مطالبی را مطرح می‌کنند به صلاح جامعه نیست یا موضعگیری که باید داشته باشند را ندارند.

وی یادآور شد: برخی مواقع در این فضای مجازی حرف‌های بی سند، بی پشتوانه، بدون ارزش علمی یا بدون تکیه‌گاه اجتماعی مطرح می‌شود و برخی‌ها هم بدون توجه به درست بودن، آن را در نشست‌های خود بازگو می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اهمیت بصیرت گفت: آگاه و مطلع بودن از امور و رویدادها و برخورد شایسته با یک پدیده مواردی است که از علمای دینی انتظار می‌رود.

وی با تاکید بر حفظ انسجام و وحدت افزود: سخنان ما در جامعه باید آرامش بخش باشد اما برخی به جای اینکه یک موضوع را در فضای گفت و گو مطرح کنند آن را به رسانه می‌کشانند.

حجت‌الاسلام پورذهبی با اشاره به فضای کنونی جامعه ناشی از شیوع ویروس کرونا یادآور شد: نگران کردن مردم در شرایطی که با این بیماری مقابله می‌کنند شایسته نیست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها