موج
کدخبر : ۳۶۸۱۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368159

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج از اجرای طرح استقبال از بهار 1400 در سنندج خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، لقمان حیدری پیش از ظهر امروز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت:با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، امسال نیزهمانندهرسال علاوه بر ارائه خدمات عمومی در سطح شهر اقداماتی در راستای خدمات‌رسانی بهینه به شهروندان و ارتقای سطح رضایتمندی آنان در دستور کار قرار دارد.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج گفت: در راستای خدمت رسانی به شهروندان و ارتقای سیما و منظر شهری زیبا و نشاط و شادابی میان شهروندان در آستانه سال نو این شهرداری در قالب طرح استقبال از بهار تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده است.

وی افزود: امسال به واسطه شیوع ویروس کرونا اقداماتی برای جلوگیری از عدم شیوع این ویروس از جمله ممنوعیت برپایی چادر در سطح پارکها و بوستان‌ها و خودداری از اسکان مسافر در مکان‌های اقامتی انجام خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج گفت: شهرداری مناطق و نواحی در همین راستا باید نسبت به‌ انجام عملیات گلکاری در سطح پارک‌ها، بوستان‌ها، میادین و رفیوژها، هم سطح کردن دریچه‌های سطح شهر جهت جلوگیری ازآبگرفتگی و خطرات احتمالی، تعمیر، شستشو و راه‌اندازی آبنماها، لکه‌گیری و آسفالت معابر و پاکسازی و ساماندهی ورودی‌های سطح شهر اقدام کنند.

وی افزود: رفع نواقص مبلمان پارکی و وسایل بازی کودکان و سرویس‌های بهداشتی، پاکسازی پایه پل‌ها و علائم ترافیکی و دیوارمعابراصلی وعدم صدور مجوزحفاری و اقدامات موثر برای ممنوعیت نصب چادر در پارک‌های سطح شهر نیز باید انجام شود.

حیدری اظهار داشت: از دیگر تمهیدات انجام شده شامل شستشو، تعویض و تعمیر مخازن زباله و فرسوده پلاستیکی، جمع‌آوری لاستیک و مواد اشتغال‌زا، جلوگیری ازساخت و سازهای غیرمجاز، نظارت برجمع‌آوری زباله به ویژه درنواحی منفصل، رنگ‌آمیزی جداول، برداشت نخاله‌های ساختمانی است.

وی گفت: انجام عملیات سمپاشی زمستانه، برپایی سفره‌هفت سین و المان‌های نوروزی و نورپردازی میادین اصلی و ورودی‌های شهر، آذین‌بندی میادین اصلی شهر، نصب تابلوهای هدایت مسیر، نظارت بر گلکاری و احیای فضای سبز ازمهمترین اقدامات سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری این شهرداری است.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج افزود: آماده‌باش کامل ناوگان تاکسیرانی و توجیه تاکسیرانان با توجه به شرایط کرونایی، نظافت محوطه پارک سوار و سرویس‌های بهداشتی، رنگ آمیزی جداول محوطه ترمینال و پارک سوار از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی اضافه کرد: سازمان عمران و بازآفرینی شهری نیز نسبت به آمادگی و برقراری تمام جایگاه‌های cng در ایام تعطیل، خط کشی معابر ورودی سطح شهر، برداشت لکه‌های معابر سطح شهر و راه‌اندازی کارخانه آسفالت و توزیع آسفالت مورد نیاز اقدام خواهد کرد.

حیدری افزود: آمادگی و استقرار آتش نشانان در شب‌های چهارشنبه‌سوری و شب عید و آماده باش پرسنل و آمادگی ایستگاه‌ها و ماشین‌آلات جهت امدادرسانی در ایام عید از دیگر اقدامات این شهرداری در راستای اجرای طرح استقبال از بهار است.

وی ابراز امیدواری کرد، با تلاش کارکنان وکارگران خدوم و زحمتکش شهرداری بتوانیم سطح شهر را برای فرا رسیدن سال نو آراسته و زیباتر کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها