موج
کدخبر : ۳۶۷۸۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367802

وزیر بهداشت در سفر خود به قم گفت: بهار آینده یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های واکسن جهان خواهیم شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سعید نمکی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: نگرانی ما شعله‌های بیماری در اثر ویروس سرکش جهش یافته است و امیدواریم با همان روش در کنترل امواج قبلی با رعایت بیشتر مردم و مسئولان شاهد گذر از این شرایط باشیم.

وی یادآور شد: در شرایط کنونی کادر درمان ما در سراسر کشور به امور مسلط هستند و با وجود ویروس انگلیسی همکاران رصد خانه به خانه افراد مبتلا و مشکوک به کرونا را انجام می‌دهند.

نمکی بیان کرد: در کل کشور از ۱۰۰ هزار تست در روز عبور کردیم در صورتی که در گذشته تعداد تست‌ها در هر روز ۱۲ هزار مورد بود و بیماریابی گسترش یافته و امیدواریم که این موج را نیز خنثی کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این‌که به مناسبت میلاد حضرت علی(ع) در سرای سالمندان کهریزک واکسیناسیون را شروع کردیم، گفت: کار واکسیناسیون با استفاده از واکسن وارداتی را با گروه‌های آسیب پذیر ادامه داده و در بهار آینده به یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان واکسن تبدیل خواهیم شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین دردیدار تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)گفت: بنده همه تلاش خود را به کار گرفته‌ام تا واکسن ایرانی به نتیجه برسد و به امید خدا دنیا هم خواهد دید که با تلاش بی‌وقفه جوانان ایران در بهار آینده ما یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های واکسن جهان خواهیم شد.

سعید نمکی  ضمن تقدیر از همراهی آستان مقدس برای رعایت مسائل بهداشتی، اظهار کرد: دنیا باوجود زیر ساخت‌های قوی بهداشتی و اقتصادی نتوانست مقابل ویروس کرونا ایستادگی کنند و اکنون برخی از کشورها درگیر وضعیت اسفناکی هستند.

وی اضافه کرد: شکست ما درکرونا شکست جمهوری اسلامی است نه شکست وزارت بهداشت و در نقطه مقابله پیروزی ما در کرونا نیز فقط پیروزی وزارت بهداشت نیست بلکه پیروزی جمهوری اسلامی ایران است به همین علت همه کشور باید مقابل کرونا احساس وظیفه کنند و بسیج شوند

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها