موج
کدخبر : ۳۶۷۸۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367800

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم:

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم گفت: بهره‌گیری از ایده‌های فناورانه و خلاقانه متخصصان و نخبگان و ایده‌پردازان، در تحقق شهر هوشمند الزامی است.

همایون یزدان پناه در گفتگو با خبرنگار موج از قم، با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی در پیشبرد اهداف شهر هوشمند اظهار داشت: در ابتدای امر باید مدیریت شهری با ایجاد تحول بنیادین در مدیریت نیروی انسانی، گام‌های اساسی در رفع کاستی‌ها و تحول سازمانی بردارد.

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم افزود: در حوزه‌های مختلفی از مدیریت شهری در پاسخ به نیاز شهروندان و افزایش رضایت آنان ، نیازمند توسعه و تحول هستیم.

وی تصریح کرد: تحقق شهر هوشمند یکی از راهبردهای مهم در افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها و مدیریت منابع است، از این رو سرمایه‌گذاری‌ در مسیرتوسعه شهر هوشمند، زمینه‌ساز تحول و توسعه مدیریت شهری قم است.

یزدان پناه عنوان کرد: در مدیریت شهری مسائل مهمی چون شهر هوشمند و ارائه خدمات شهری با کیفیت به شهروندان و حفظ محیط زیست مطرح است که با نگاهی علمی و پژوهشی و  با روش‌های خلاقانه و نوآورانه  می‌توان با بهره‌وری بیشتری به نیازهای شهروندان پاسخ داد.

وی خاطرنشان کرد: شهر و شهروند هوشمند از مولفه‌ها و شاخص‌های مهم در توسعه و پیشرفت  شهر است و باید دراین خصوص  مدیریت شهری و شهرسازی وجهت  ارائه خدمات هوشمند  و نهایتا ایجاد شهر و شهروند هوشمند سرمایه‌گذاری کرد.مناسبی انجام دهد.

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم گفت: توسعه   ارائه  خدمات الکترونیکی تنها بخشی از هوشمندسازی است و باید که می توان با استفاده از ظرفیت‌های کارآمد و توانمندی‌های موجود در این عرصه به نتایج خوبی دست یابیم، هر چند هوشمند سازی تنها شامل خدمات الکترونیکی  نیست و حیطه و طیف وسیعی دارد.

یزدان پناه افزود: هوشمند سازی ایرانی اسلامی یکی از اهداف رویکردهای مهم در حوزه مدیریت شهری قم  و ارائه خدمات است، چرا که بسیاری از مدل‌های غربی پاسخگوی نیازهای کامل  و مناسب مردم ایران و شهر قم  نیست وباید به دنبال حرکتی نوین  و بومی  باشیم که جامع و متناسب با نیازها باشد.

وی تصریح کرد: بهره‌گیری از ایده‌های فناورانه و خلاقانه متخصصان و نخبگان و ایده‌پردازان، در تحقق شهر هوشمند الزامی است.

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم عنوان کرد: برگزاری رویداد ملی شتاب محیط زیست با مشارکت جوانان ایده پرداز فناورانه و شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از برنامه‌های مهم در سال جاری بود تا بتوانیم از تخصص و خلاقیت جوانان مستعد استفاده در خور و شایسته ای نمائیم  کنیم.

وی خاطرنشان کرد 15 وبینار پیرامون موضوعات مختلف محیط زیست و خدمات شهری برگزار و مسائل بسیار کلیدی و راهبردی در مدیریت شهری ارائه شد که قرار است از بسیاری از ایده‌های خلاقانه و فناورانه آن طریق صندوق‌های سرمایه گذاری حمایت شود.

یزدان پناه گفت: ما باید به سمت شهر “شهر خلاق و هوشمند ” حرکت کنیم و با احصای ایده‌ها در اتاق های  فکر به دنبال راهکارهای خلاقانه و فناورانه در رفع معضلات باشیم.

وی بیان کرد: وبینارهای این رویداد با مشارکت مرکز نوآوری گردشگری و مرکز آموزش علمی  کاربردی شهرداری قم و شهرداری برگزار  و ایده‌های بسیاری نیز جمع‌آوری شد.

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم عنوان کرد: این رویداد به مسائلی چون مدیریت هوشمند بحران شهری و مدیریت بهینه منابع آب مورد نیاز فضای سبز و طراحی و زیباسازی مبلمان فضاهای شهری و مدیریت فناورانه خدمات گردشگری شهری پرداخت.

وی تصریح کرد: همچنین راهکارهای فناورانه افزایش مشارکت شهروندان بهینه سازی و مدیریت هوشمند و پایداری مصرف انرژی شهری و نگهداری و تعمیرات و ساخت تجهیزات موردنیاز خدمات شهری از دیگر محورهای مهم در این رویداد به شمار می‌رود.

یزدان پناه اظهار داشت: اطلاع رسانی در مورد اجرای رویداد از 25 دی تا 5 بهمن انجام و وبینارهای تخصصی نیز از 5بهمن الی 15 بهمن ماه برگزار شد، همچنین تا یکم اسفندماه به جمع‌آوری ایده‌ها پرداختیم و مرحله غربالگری و انتخاب ایده‌ها از 2 تا 4 اسفند انجام شد و امیدواریم در 17  نیمه دوم اسفند نیز نفرات برتر را اعلام کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تمام سعی خواهد شد  ایده‌های برتر در جهت توسعه  شهر هوشمند و تحول‌آفرینی در مدیریت شهری و رفع معضلات زیست محیطی و خدمات شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها