موج
کدخبر : ۳۶۷۵۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367529

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان خبر داد:

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان در آستانه میلاد مبارک امیرمومنان(ع) با اشاره به آزادی 20 زندانی جرائم غیرعمد، گفت: از بتدای سال تاکنون 260 زندانی آزاد شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، یدالله روحانی منش، مدیرعامل ستاد دیه استان همدان در  آیینی  به مناسبت میلاد مسعود حضرت علی(ع) و روز پدر با حضور دادستان و جمعی از مسئولان قضایی استان،  با اشاره به آزادی 260 زندانی از ابتدای سال تاکنون، اظهار داشت: 20 تن از زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شدند.

وی افزود: با اقدامات و پیگیری های انجام شده، چهار زن و ۱۶ مرد که به دلیل مشکلات مالی و جرائم غیرعمد زندانی شده بودند در آستانه میلاد مبارک امیرمومنان(ع) آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

وی  ییان اینکه برای آزادی این افراد ۳۵۰ میلیون تومان پرداخت شد، افزود: ۱۰۰ میلیون تومان از این مبلغ به همت افراد خیر جمع آوری و صرف آزادی این تعداد زندانی شد.

به گفته وی، ۲۶۰ زندانی استان همدان با بدهی ۵۸ میلیارد تومان از ابتدای سال جاری تاکنون  با اقدامات و پیگیری های ستاد دیه آزاد شدند که ۳۵ تا ۴۰ درصد بدهی این محکومان جرائم غیرعمد از سوی شاکیان بخشیده شد.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان افزود: ۲۶ میلیارد تومان از میزان بدهی زندانیان به علت ناتوانی در پرداخت با کمک و مساعدت قضات، اعسار به تقسیط شد که این اقدام نقش مهمی در تسهیل روند آزادی این زندانیان داشت.

روحانی منش گفت: ۹ میلیارد تومان از بدهی زندانیان توسط ستاد دیه استان همدان در قالب سه میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه بلند مدت و ۶ میلیارد نیز به صورت کمک بلا عوض تامین و پرداخت شده است.

وی گفت: امسال با وجود شیوع کرونا، جشن گلریزان جمع آوری کمک های مردمی برای زندانیان جرائم غیرعمد در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برگزار شد که از این طریق نیز ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جمع آوری شد.

دادستان عمومی و انقلاب همدان نیز دراین آیین گفت: سوره انسان در قرآن کریم وصف واقعی از بشر را بیان می کند بنابراین پیروان واقعی امیرالمومنین (ع) با استناد به این آیات باید پیروی خود از اهل بیت را نه زبانی بلکه در عمل ثابت کنند.

«حسن خانجانی» افزود: گروه ها و سازمان های مردم نهاد زیادی در استان تشکیل شده که موضوع و محور فعالیت بسیاری از این نهادها، سیاسی است در حالی که تکلیف بسیاری از آنها «کفالت اجتماعی» برای عهده داری، سرپرستی و کمک به نیازمندان است که در بسیاری مواقع مغفول مانده است.

وی ابراز امیدواری کرد: موضوع کفالت اجتماعی و مشارکت فعال در آزادی زندانیان به عنوان رویکردی محوری مورد توجه گروه های اجتماعی فعال قرار گیرد.

 دادستان عمومی و انقلاب همدان اظهار داشت: ستاد دیه بر اساس ماهیت و کارکرد، وظایف خود را به خوبی انجام می دهد که البته پیشتازی و مشارکت بیشتر مردم در کار خیر و خداپسندانه آزادی زندانیان و حمایت از خانواده های آنها همواره موردانتظار است.

خانجانی ادامه داد: چنانچه هر فردی به اندازه وسع و توان خود برای کمک به زندانیان مساعدت کند به مثابه قطره در کنار هم جمع و به دریایی از ظرفیت برای انجام کار خیر و آزادی شمار زیادی از زندانیان و گرم شدن کانون خانواده تبدیل می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها