موج
کدخبر : ۳۶۷۴۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367428

سفر وزیر گردشگری به سرزمین اسطوره ها ؛

سفر وزیر گردشگری به سرزمین اسطوره‌ها ثبت جهانی ۷ اثر و ثبت ملی بیش از ۷۰۰ اثر میراث فرهنگی در استان کرمان، این خطه پهناور و پرظرفیت را جزو استان‌های برتر صنعت گردشگری ایران و دنیا قرار داده است. 

 به گزارش خبرگزاری موج کرمان، ظرفیت‌های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان کرمان قابلیت جذب میلیون‌ها گردشگر داخلی و خارجی را دارد.

تنوع اقلیمی و چهار فصل بودن، امکان حضور گردشگران را برای فصول مختلف سال در استان کرمان فراهم کرده است. همجواری کویر و کوهستان، مزارع و باغ‌ها، نخلستان‌ها، نقش ستارگان بر پهنه بلند آسمان، ارگ‌های تاریخی، آبشارها و خانه‌های تاریخی، منظرهای بکر فرهنگی، میراثی و تاریخی در گستره استان کرمان خلق کرده است.

همه این ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها و اهمیت صنعت گردشگری در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال‌، تلاش علی زینی‌وند استاندار کرمان را بر آن داشت تا ساماندهی و رونق گردشگری استان کرمان را در اولویت برنامه‌های کاری خود قرار دهد و بر شکل‌گیری مربع گردشگری (اصفهان، یزد، شیراز و کرمان) کشور تاکید کند.

خواسته زینی‌وند بر قرارگیری کرمان به عنوان ضلع چهارم مناطق توریستی و گردشگری کشور در کنار استان‌های یزد، شیراز و اصفهان است و این مسئله را نیز در جلسات متعدد به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و دستگاه‌هایی ذیربط تاکید و از کارآفرینان، تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد برای همراهی دعوت کرده است.

در سفرهای درون استانی استاندار کرمان نیز، بازدید از ظرفیت‌های گردشگری در اولویت برنامه‌ها قرار دارد و همواره نیز ایجاد زنجیره اشتغال پایدار به واسطه صنایع دستی را با توجه به تاثیرگذاری در اقتصاد پساکرونا مطرح کرده است.

در همین راستا با دعوت زینی‌وند، استاندار کرمان و به منظور فراهم‌سازی زمینه‌های تحقق مربع گردشگری، دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با همراهی وزیر گردشگری کشور ونزوئلا، چهارشنبه 6 بهمن ماه به استان کرمان سفر می‌کنند و زمینه‌های توسعه گردشگری استان مورد بازدید، تبادل نظر و گفتگو قرار خواهد گرفت.

افتتاح موزه طلا و جواهرات و بازدید از کاروانسرای تاریخی گنجعلیخان، باغ شاهزاده ماهان و خانه هنرمند، سفر به شهداد و بازدید از کلوت‌ها و سایت گردشگری شهداد از جمله برنامه‌های این سفر کاری خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها