موج
کدخبر : ۳۶۶۸۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366881

استاندار قم از شرایط شکننده کرونا در قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست روز شنبه درپایان جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس در آن شرکت کرده بود در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: ما یکسال گذشته را با کرونا پشت سرگذاشتیم و امروز نیز نگران موج چهارم هستیم از این رو در این جلسه مروری بر وضعیت کرونایی کشورها و همچنین استان های مختلف صورت گرفت.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش ارائه شده متاسفانه در ارتباط با خوزستان شاهد افزایش شتابان بستریها و فوتی‌ها کرونایی می‌باشیم گفت: اکثر این فوتی‌ها و بستری‌ها به ویروس جهش یافته انگلیسی و حتی آفریقایی مبتلا شدند که این موضوع نگران‌هایی را مطرح می کند.

وی با اشاره به تصمیم گرفته شده در ستاد ملی مبنی بر اعمال محدودیت‌های جدی‌تر برای خوزستان افزود: از آنجا که برخی از این بیماران کسانی هستند که از کشور همسایه ما یعنی عراق وارد شدند و مقصدشان نیز شهرهای زیارتی از جمله قم است باید تدابیری را اتخاذ کنیم تا از این ناحیه دچار آسیب نشویم.

سرمست اضافه کرد: به احتمال زیاد محدودیت‌های جدی تری در رابطه با ورود و خروج افراد از مرزهای کشور در نظر گرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: در مورد محدودیت‌های سفرهای نوروزی نیز مصوبه‌هایی مطرح شد که جزییات آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

استاندار قم با تاکید بر اینکه امسال نیز باید تعطیلات نوروزی را متناسب با شرایط کرونایی سپری کنیم تصریح کرد: دراین زمینه محدودیت‌هایی باید اعمال شود و شهروندان هم به یک سبک زندگی جدید که با شرایط کرونایی مطابقت دارد عادت کنند.

وی همچنین با بیان اینکه طبق مصوبه ستاد ملی کرونا و با توجه به نگرانی‌هایی که برای سلامتی معتکفان وجود دارد آیین اعتکاف در هیچ نقطه ای از کشور برگزار نخواهد شد یادآور شد: درحال حاضر وضعیت کرونا درقم آبی است ولی در اطراف ما استانهای مختلف درگیری بیشتری با این بیماری دارند به همین علت احتمال شکننده بوده وضعیت قم است از این رو در آستانه سال جدید باید چه در مراکز خرید و چه درمناسبت‌هایی که پیش رو داریم تجمع‌ها را به حداقل رسانده و مراقبت‌ها و اعمال پروتکل‌ها را نیز بیشتر نماییم.

استاندار قم بیان کرد: محدودیت تردد خودروها از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد همچنان برقرار است و ادامه خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها