موج
کدخبر : ۳۶۶۷۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366710

معاون سلامت و دفاع زیستی سازمان بسیج:

معاون سلامت و دفاع زیستی سازمان بسیج کشور گفت: سپاه و بسیج قم در عرصه مقابله با کرونا پیشگام بوده اند و ثابت کردند مانند همه عرصه ها یار وفای وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، چشمی معاون سلامت و دفاع زیستی سازمان بسیج کشور در سفر استانی به قم در جلسه با فرماندهان سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) و اعضای قرارگاه شهید سلیمانی قم که صبح امروز در ستاد فرماندهی سپاه استان برگزار شد، از عملکرد بسیجیان و سپاهیان در طرح محله محور شهید سلیمانی اگاه شود.

معاون سلامت و دفاع زیستی سازمان بسیج ادامه داد:طرح‌های محله محور بهترین راهکار برای مقابله با تهدیدات احتمالی است که استان قم نیز در این خصوص عملکرد قابل قبولی داشته است.

چشمی با اشاره به مشارکت بسیج در عرصه‌های مختلف و کمک در گرفتار‌هایی که در کشور پیش می‌آید گفت: ما می‌خواهیم در صحنه بمانیم چرا که پیش بینی می‌شود حمله بیولوژیک و کرونا ادامه دار باشد و دشمن از آن‌ها استفاده کند.

مسئول کمیته نظارت و پایش و ارزشیابی قرارگاه مشترک جهادی طرح شهید سلیمانی گفت: نوع تهدیدات تغییر کرده است، پیش بینی ما تهدید‌های بیولوژیک است و باید خودمان را با این وضعیت وفق بدهیم.

وی همچنین از آمادگی بسیج به منظور سازمان دهی اینگونه تهدید‌ها و گرفتاری‌ها خبر داد و گفت: انتظار رهبر انقلاب اسلامی نیز از بسیج حضور همیشه در صحنه است که در جلسات ایشان رضایت خویش را از بسیج اعلام کرده اند.

فرمانده عملیات قرارگاه شهید سلیمانی استان قم نیزدر این نشست شناسایی مناطق آلوده، تولید دستکش، گان و ماسک سه لایه مورد نیاز در استان و سپس در کشور، پایش ۲۲ هزار و ۵۰۰ صنف، ارائه بسته معیشتی و کمک نقدی به خانواده‌های مبتلا، تهیه غذای گرم، ۱۴ هزار غربالگری تلفنی و ۴ هزار و ۱۷۰ غربالگری حضوری به همت بسیجیان استان را از جمله فعالیت‌های سپاه و بسیج استان از ابتدای اجرای اقدامات صورت گرفته بسیج و سپاه قم در طرح محله محور شهید سلیمانی عنوان کرد.

سرهنگ جعفری همچنین از تشکیل ۹۵ کمیته عملیاتی محله در قم و منطقه پردیسان خبر داد و گفت: در ذیل این کمیته‌ها یک تیم حمایتی، یک تیم نظارتی و یک تیم مراقبتی تشکیل شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها