موج
کدخبر : ۳۶۶۴۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366476

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان یزد با اشاره به اراده سازمان تأمین اجتماعی در تولید نسخ الکترونیک گفت : از اول اسفند ماه چاپ دفترچه‌های کاغذی درمان متوقف می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان یزد؛  محمد حسین توحید‌ی‌فر مدیر درمان تأمین اجتماعی یزد با با اشاره به حذف دفترچه های کاغذی درمان از ابتدای اسفندماه سال جاری گفت: از این پس بیمه شدگان تامین اجتماعی می‌توانند با ارائه کارت ملی، شناسنامه عکس دار و یا جلد دفترچه درمان به عنوان مدارک هویتی، خدمات درمانی  را از کلیه مراکز کلینیک، پاراکلینیک، بستری و مطب پزشکان دریافت نمایند.

مدیر درمان یزد تأکید کرد: بیمه شدگان قبل از مراجعه به مراکز درمانی می‌توانند استحقاق درمان خود را با یکی از روش‌های اعلام شده استعلام بگیرند.

وی روش‌های استعلام را پنج روش مانند شماره گیری کد ussd # 1666* از طریق تلفن همراه و انتخاب گزینه استحقاق سنجی، شماره گیری کد ussd # 1420*4* و انتخاب گزینه استعلام اعتبار درمانی، شماره گیری کد ussd # 1*1420* 4*، مراجعه به سایت medical.tamin.ir و مراجعه به سایت  pwa.tamin.ir اعلام کرد.

وی با تأکید بر اینکه تمهیدات لازم برای قطع احتمالی اینترنت و یا در دسترس نبودن سامانه دیده شده است، گفت: جای هیچگونه نگرانی برای بیماران و پزشکان وجود ندارد.

دکتر توحیدی‌فر همچنین با اشاره به نگرانی بیمه شدگان در رابطه با نحوه محاسبه بیمه تکمیل درمان توضیح داد ابهامات موجود با همکاری بیمه مرکزی برطرف شده و براساس ابلاغ بیمه مرکزی به بیمه‌های تکمیلی، نیازی به ارائه گواهی کاغذی توسط مردم نخواهد بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر دفترچه‌های باقیمانده نزد بیمه شدگان معتبر خواهد بود و فعلاً پزشکان و داروخانه‌ها می‌توانند از برگه‌های دفترچه‌ها، سربرگ اختصاصی پزشک و یا نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی استفاده کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها