موج
کدخبر : ۳۶۶۳۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366386

محمد موقری‌پور:

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای سیرجان گفت: در ۲۴ساعت گذشته آزمایش کرونای ۱۲۲ نفر از همشهریان سیرجانی مثبت شده که این تعداد در ۶ماه گذشته بی‌سابقه است.

به گزارش خبرگزاری موج،  محمد موقری پور، سخنگوی ستاد کرونای سیرجان با ابراز نگرانی از درگیرشدن سیرجان در پیک چهارم کرونا، افزود: افزایش صعودی آمار مبتلایان سرپایی کرونا و افزایش مبتلایان بستری در این شهرستان، زنگ خطری را برای سیرجان به صدا در آورده که جلوگیری از تبعات بعدی، همت همگان را می طلبد.

وی ادامه داد: همانطور که وزیر بهداشت دیروز اظهار داشت ، اسفندماه سختی در پیش خواهیم داشت اگر سخت نگیریم و اگر محکم نایستیم‌ پایه‌های دستاوردهایمان در مقابله با کرونا ‌لرزان می‌شود.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی باوجود هشدارها کمتر شده، گفت: با توجه به شلوغی که اخیرا در خیابان‌ها و سطح شهر سیرجان شاهدیم و عادی انگاری‌ها، ممکن است در چند روز آینده اوضاع وخیم‌تر شود. گرچه امیدواریم با افزایش رعایت همگان بتوانیم از این بحران عبور کنیم اما اگر وضع رعایت‌ها به همین صورت باشد، زنگ خطری جدی است.

 موقری پور در رابطه با وضعیت دریافت کنندگان واکسن روسی کرونا در سیرجان، اظهار کرد: حال تمامی دریافت کنندگان کرونا در سیرجان خوب است. انشاالله با دریافت محموله‌های بعدی واکسن، واکسیناسیون  سایر گروه‌ها نیز به تدریج ادامه یابد.

گفتنی است سیرجان تنها شهر استان است که در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارد و از ابتدای هفته مورد هشدار مسئولین استانی و کارشناس قرار گرفته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها