موج
کدخبر : ۳۶۶۲۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366280

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند در نشست اعضای شورای اسلامی کرمانشاه گفت: اگر هنوز جایگاه شوراها به‌صورت مطلوب شکل نگرفته باید ریشه آن را در ارتباط شوراها با مدیران و از سوی دیگر عملکرد خود اعضای شوراها جستجو کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه نقش اعضای شورای شهر کرمانشاه را در توسعه و بالندگی جامعه بسیار حائز اهمیت دانست و ابراز داشت: اگر بعد از حدود 22 سال هنوز جایگاه شوراها به‌صورت مطلوب شکل نگرفته باید این موضوع آسیب‌شناسی شود که عمده این مسائل به ارتباط شوراها با مدیران و از سوی دیگر به عملکرد خود شوراها برمی‌گردد.

وی بابیان اینکه ریشه شورا در مردم‌سالاری دینی متبلور می‌باشد، ادامه داد: ما وظیفه‌داریم که در راستای تقویت شوراها تلاش کنیم و از سوی دیگر اعضای شوراها نیز وظیفه‌دارند که به‌خوبی به وظایف خود عمل کنند و اینکه نظام جمهوری اسلامی تصمیم گرفته یکسری اختیارات را به مردم با تشکیل شوراها واگذار کند در راستای تحقق مردم‌سالاری دینی است که بر این اساس یکسری از اختیارات کشور با برگزاری انتخابات به خود مردم واگذار می‌شود.

مقام عالی استان خواستار حضور یکی از اعضای شورای اسلامی استان در جلسات شورای اداری و همچنین حضور دیگر این شورا در جلسات و کارگروه‌های استان برای در جریان قرار گرفتن از برنامه‌ها و تصمیمات استان شد و گفت: حضور این اعضا در جلسات استان منجر به در جریان قرار گرفتن آن‌ها از برنامه‌ها می‌شود که این موضوع می‌تواند در اجرای بهتر طرح‌ها و پروژه‌ها کمک کند و ما باید به اعضای شوراها به‌عنوان نمایندگان مردم احترام بگذاریم و مدیران به‌هیچ‌عنوان حق ندارند که به اعضای شوراها بی‌اعتنایی کنند.

استاندار کرمانشاه عمل به وظایف توسط اعضای شوراها را بسیار مهم و اثربخش عنوان کرد و گفت: اگر شما به وظایف خود عمل نکنید مردم مجبور می‌شوند که برای تحقق مطالبات و مسائل شهری خود به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی مراجعه کنند که همین موضوع موجب می‌شود که نمایندگان مجلس که قرار است دنبال قانون‌گذاری و مسائل کلان کشور و استان باشند، باید مسائل شهری را پیگیری کنند و این موضوع باعث گرفتن بسیاری از انرژی‌ها می‌شود.

وی عمل به وظایف توسط اعضای شوراهای اسلامی را موجب امیدواری و نشاط در جامعه عنوان کرد و بیان داشت: مردم زمانی که ببینند مطالبات آن‌ها توسط شوراهای اسلامی پیگیری و دنبال می‌شود انگیزه آن‌ها برای حضور در انتخابات بعدی دوچندان می‌شود لذا همه باید در جهت تحقق و اجرای مسائل و مطالبات مردم حرکت کنیم.

بازوند تصریح کرد: اختلاف بین اعضای شوراها به ضرر و زیان مردم است و همین موضوع بسیاری از مشکلات را برای جامعه به دنبال دارد.

نماینده عالی دولت در استان اتخاذ تصمیمات درست و راهبردی توسط اعضای کمیسیون ماده پنج را بسیار مهم عنوان کرد که منجر به توسعه و عمران شهری و حل مشکلات مردم در شهرها می‌شود.

اجرای تله‌کابین کرمانشاه باید منوط به رعایت استانداردها باشد

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اجرای تله‌کابین در کرمانشاه گفت: گفت: با اجرای این پروژه موافق هستم ولی اجرای آن حتماً باید در چارچوب قانون باشد زیرا در غیر این صورت برای استان دچار مشکل می‌شود و مردم برای مناطقی که ثبت ملی شده حساس هستند لذا اگر این پروژه در چارچوب قانون اجرایی شود حتماً از اجرای آن حمایت خواهیم کرد.

بازوند در بخش دیگری از سخنان خود به مطالعات در حال انجام برای احداث پالایشگاه و پتروشیمی دریکی از شهرستان‌های غربی استان اشاره و اظهار داشت: آنچه ما با وزارت نفت توافق کردیم احداث یک پالایشگاه و پتروشیمی در مناطق غربی استان است که احداث پالایشگاه قطعاً در شهرستان گیلانغرب خواهد بود اما احداث پتروشیمی در مناطق غربی با انجام مطالعات توسط کارشناسان خبره و مجرب و اساتید دانشگاه در دست پیگیری است که فاصله چندانی با مکان پالایشگاه نخواهد داشت.

وی بیان داشت: احداث این مجموعه‌های عظیم منجر به تحول بسیار گسترده در استان خواهد شد که همه باید برای اجرایی شدن این پروژه‌ها که پس از پیگیری‌های بسیار برای استان در نظر گرفته‌شده‌اند، تلاش و جدیت داشته باشیم.

استاندار کرمانشاه گفت: همچنین زنجیره ارزش‌افزوده مجموعه‌های پتروشیمی در کرمانشاه در دست پیگیری است که این زنجیره ارزش‌افزوده با سرمایه‌گذاری هلدینگ خلیج‌فارس در سنقر و کلیایی در دست اجرا است و برای اجرای این پروژه‌ها در مناطق اورامانات و کنگاور نیز مطالعات لازم در دست انجام است که همگی این پروژه‌ها آینده بسیار درخشانی را برای استان رقم خواهند زد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها