موج
کدخبر : ۳۶۶۰۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366051

محمد کریمیان خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت:بیش از 23 درصد بیماران کرونایی و 75.9 درصد از متوفیان این بیماری در ایلام دارای بیماری‌ زمینه‌ای هستند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد کریمیان در پنجاه و هفتمین نشست استانی کرونا افزود: وضعیت میانگین سنی مبتلایان 42.8 سال و میانگین سنی متوفیان نیز 60.4 سال بوده است.

وی اظهار داشت: میزان بروز بیماری در 10 هزار نفر جمعیت، شهرستانهای ایلام با ۵۳۹، بدره با ۵۳۵ و ایوان با ۵۲۸نفر رده‌های اول تا سوم را دارند و میانگین کل استان نیز رقم ۴۳۴در 10 هزار نفر است.

وی ادامه داد: میزان فوتی در هر 10‌هزار نفر جمعیت در سطح استان شامل شهرستانهای ایلام ۱۵مورد، سیروان ۱۵مورد، ایوان ۱۳مورد و میانگین کل استان نیز ۱۱مورد فوتی در 10 هزار نفر جمعیت می‌باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام تصریح کرد:در رابطه با وضعیت سنی مبتلایان نیز گروه سنی ۳۰تا ۳۹ سال تعداد 6هزارو 125 مورد شامل ۲۴درصد کل مبتلایان و گروه سنی ۴۰تا ۴۹ سال نیز تعداد چهار هزارو 956 مورد شامل ۲۰درصد از تعداد کل مبتلایان را به خود اختصاص داده است.

کریمیان خاطرنشان کرد: روند ابتلا و فوتی ها در سطح دنیا در حال افزایش است و این نشانگر این مطلب است که همچنان کرونا در حال گسترش در تمام کشورها می‌باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: اگر چه در سطح کشور روند بستری و فوتی‌ها آمارهای کاهشی داشته، اما آمار مبتلایان در حال افزایش است.

کریمیان افزود: مناطق جنوبی کشور به ویژه استان خوزستان به لحاظ شیوع بیماری کرونا در وضعیت بحرانی قرار دارد و تعداد ۸ شهرستان آن در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

 وی اظهار داشت: شهرستان‌های جنوبی استان که در مجاورت استان خوزستان قرار دارند، باید بیش از گذشته نظارت‌ها را افزایش دهند تا دوباره گرفتار پیک بیماری نشویم.

وی ادامه داد: یک مورد فوت ناشی از بیماری کرونای انگلیسی در کشور نگرانی‌هایی را در این زمینه شیوع این ویروس جهش یافته در کشور افزایش داده است و مردم می بایست با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از شیوع کرونا و ایجاد پیک چهارم در استان جلوگیری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد:در طول یک هفته اخیر شرایط برخی از نقاط کشور به لحاظ وضعیت کرونا تغییر پیدا کرده و استان ایلام که تمام شهرستان‌های آن دارای وضعیت آبی بودند، در حال حاضر شهرستانهای ایلام، آبدانان، دهلران و دره‌شهر به وضعیت زرد تغییر یافته‌اند.

کریمیان خاطرنشان کرد:خوشبختانه در ۲۲ بهمن ماه و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، واکسیناسیون کادر درمان استان آغاز شد. تعدادی واکسن‌ کرونا به استان بر اساس اسم افراد و شماره ملی آنان ارسال و ثبت شده و به این افراد که شامل پزشکان و پرسنل بخش های ویژه کرونا هستند، تزریق شده و یا در حال تزریق است.

وی ادامه داد: سری‌های بعدی واکسن کرونا در راه است و پس از ورود به استان به کادر درمان تزریق خواهد شد زیرا این عزیزان به واسطه قرار گرفتن در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا  در اولویت قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد:در استان ایلام از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا امروز، تعداد۲۵ هزارو 222 نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و متاسفانه تعداد ۶۶۴ نفر از هم استانی‌هایمان نیز جان خود را از دست داده اند.

 کریمیان افزود: در حال حاضر تعداد ۲۸ بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان های استان بستری هستند و مراحل درمان و مراقبت های مربوطه به آنان در حال طی شدن است و تعداد ۲۳ هزارو 991 مورد نیز از بیماران مبتلا به کرونا در سطح استان بهبودی کامل یافته اند.

وی ادامه داد: وضعیت ابتلای افراد در استان برحسب جنس؛ درصد ابتلا در مردان ۶۰درصد شامل ۱۵ هزارو 95 مورد و در زنان ۴۰درصد شامل 10 هزارو 111 مورد بوده و درصد فوت در مردان ۵۸ درصد شامل ۳۸۳مورد و در زنان ۴۲درصد شامل ۲۸۱مورد بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در رابطه با وضعیت سنی متوفیان بیماری کرونا نیز گروه سنی ۷۰ تا ۷۹ سال تعداد ۱۶۷مورد شامل 25.2 درصد از تعداد کل متوفیان، گروه سنی ۵۰ تا ۵۹ سال نیز تعداد ۱۶۰ مورد از متوفیان و 24.1 درصد و گروه سنی ۶۰ تا ۶۹ سال نیز تعداد ۱۵۶مورد شامل 23.5 درصد کل متوفیان را به خود اختصاص داده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها