موج
کدخبر : ۳۶۵۹۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365913

علی اعتصام پور خبر داد:

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان ازحذف دفترچه های درمانی از اول اسفند ماه سال 99 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علی اعتصام پور در نشست با کارگزاری های تامین اجتماعی استان با بیان اینکه حذف دفترچه های کاغذی گامی در تحقق پرونده سلامت الکترونیک تامین اجتماعی است،گفت: براساس ابلاغ سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از اول اسفند کارت ملی جایگزین دفترچه درمانی تامین اجتماعی می شود.

وی اضافه کرد: تمامی افراد تحت پوشش سازمان می‌توانند در زمان مراجعه به پزشک و موسسات تشخیصی و درمانی بدون ارایه دفترچه وتنها با ارایه کارت ملی، شناسنامه و یا جلد دفترچه درمانی خود احراز هویت ‌شده و خدمات را دریافت ‌کنند.

این مقام مسئول با اشاره به توقف چاپ دفترچه های کاغذی از اول اسفند ماه اظهار داشت: بیمه شدگان و بازنشستگانی که صفحات دفترچه آنها به پایان می‌رسد نیازی به دریافت دفترچه جدید ندارند،لیکن صفحات سفید موجود در دفترچه‌های کاغذی بیمه شدگان کماکان معتبر و قابل استفاده خواهد بود.

مدیر درمان استان اصفهان تاکید کرد: تمامی بیمه‌شدگان و مستمری بگیران اصلی و تبعی بایستی قبل از مراجعه به مراکز درمانی نسبت به استعلام استحقاق درمان خود اقدام و از پوشش بیمه ای اطمینان حاصل نمایند.

دفترچه درمانی

اعتصام پور در ادامه به معرفی روش های استعلام استحقاق درمان پرداخت و بیان کرد: با استفاده ازسایت سازمان به آدرس es.tamin.ir و یا با کد دستوری#1420*4*  (بدون استفاده از اینترنت ) از وضعیت اعتبار دفترچه درمانی خود مطلع شوند. که بیمه شدگان محترم سازمان قبل از مراجعه به مراکز درمانی دولتی و یا خصوصی، شرایط برخورداری از حمایت درمانی سازمان را با استفاده از سامانه های سازمان تامین اجتماعی اخذ کنند

مدیر درمان تامین اجتماعی اصفهان موفقیت و دستیابی به اهداف این طرح را در گرو همکاری کلیه پزشکان و موسسات تشخیصی و درمانی دانست و افزود: پزشکان و موسسات طرف قرارداد پس از احراز هویت فرد (رویت کارت ملی، شناسنامه و یا جلد دفترچه درمانی) و استعلام برخورداری بیماران از استحقاق درمان (پوشش بیمه‌ی درمان) از روش‌های اعلامی سازمان، می توانند نسبت به نسخه‌نویسی و ارایه خدمات تشخیصی و درمانی‌ در بستر الکترونیک و در صورت قطع بودن سیستم مکانیزه با استفاده از سرنسخه مخصوص مطب‌ پزشک و یا سرنسخه متعلق به موسسه درمانی به جای برگ دفترچه درمانی بیمار اقدام نمایند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها