موج
کدخبر : ۳۶۵۷۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365771

امام جمعه موقت یزد؛

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: در مورد مذاکره و تحریم‌ها تابع سیاست رهبری هستیم آن را درست‌ترین برخورد با آمریکا و غربی‌ها می‌دانیم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری امام جمعه یزد در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به نزدیک شدن به ماه‌های پرفضیلت رجب، شعبان و رمضان اظهار داشت: امیدواریم خدای متعال با عنایت خود در آستانه این ماه‌ها سایه بیماری کرونا را از سر ما کم کند اما در صورت باقی ماندن کرونا، باید به نحوی برنامه ریزی کنیم که از عبادات این ماه غافل نشویم.

وی با بیان اینکه رجب، ماه استغفار و امید است، افزود: امید داریم که خداوند متعال در این ماه مبارک همه خیرها را به بندگانش ارزانی کند و همه شرها از جمله بیماری کرونا را از سر بندگان خود کم کند.

ناصری استغفار را دریچه‌ای به سوی رحمت الهی دانست و بیان کرد: بندگان خدا با استغفار و توجه به خدا، درهای رحمت الهی را به سوی خود باز کنند و غفلت‌ها را جبران کنند.

امام جمعه یزد با اشاره توطئه استکبار جهانی و برنامه ریزی‌هایی که علیه ملت ایران می‌کنند، عنوان کرد: دشمن میلیاردها دلار پول، صدها رسانه و هزاران نفر علیه جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته تا از پیشرفت و رشد ما جلوگیری کند و برده آنها باشیم و اکنون که با انقلاب و آرمان‌های امام به سوی خدا بازگشته‌ایم و می‌خواهیم مستقل باشیم، بدترین حرکت‌ها را علیه ما انجام داده‌اند اما تاکنون شکست خورده‌اند.

وی تاکید کرد: ملت ما صبورانه در برابر این توطئه‌ها ایستاد و در بسیاری از موارد این توطئه‌ها به طراحانش بازگشت و به رغم برنامه ریزی‌های آنها، در بسیاری از علوم پیشرفت کردیم که اینها همه حاصل دعا و توکل مردم به خدا و عنایت خداوند متعال است.

ناصری یادآور شد: اخلاص رمز پیروزی است همانگونه اخلاص و حرکت‌های دلیرانه سردار سلیمانی‌ها و شهید همت‌ها و سردار کاظمی‌ها و ... خون‌هایی که در راه رضای خدا ریخته شد، اثر دارد و اثر آن، خنثی شده توطئه‌های دشمنان است.

خطیب جمعه یزد ادامه داد: 22 کشور بزرگ ائتلاف کرده بودند تا حرم‌های سوریه و عراق را با خاک یکسان کنند و بعد از آن به راحتی ایران را بگیرند اما خدا به واسطه اخلاص و دعای مردم و رشادت امثال شهید حاج قاسم سلیمانی و حرکت‌های خدایی رزمندگان ما، این توطئه‌ها را نقش بر آب کرد.

ناصری با اشاره به اطلاعات غلط آمریکا در مورد مردم ایران تصریح کرد: آنها نمی‌دانند که این انقلاب، مردم ایران را متحول کرده و این مردم خدایی و مومن شده اند و از بردگی بیرون آمده اند و به خدا وصل شده‌اند.

وی تاکید کرد: اینها همه محاسبات غلط و براشت‌های نادرستی است که از ملت ایران دارند و نمی‌دانند که این ملت سختی‌ها را تحمل می کنند اما عزت، شرافت، کرامت، استقلال، محبت اهل بیت(ع) و ارتباط با خدا را از دست نمی‌دهند.

امام جمعه یزد در مورد تحریم‌ها نیز گفت: اصلا نیازی نیست که التماس کنیم تا تحریم‌ها را بردارند زیرا اینها می‌خواهند ما را فریب بدهند و پیشرفت‌های ما را متوقف کنند آنگاه اگر دلشان خواست، اندکی از پول‌های ما را آزاد کنند.

ناصری تصریح کرد: اینها به ملت ما رحم ندارند و حتی در شرایط سخت کرونا اجازه ندادند به کودکان بیمار ما دارو برسد اما اکنون خودشان گرفتار شده‌اند و روزی هزاران کشته می‌دهند.

وی اظهار داشت: سردمداران آمریکا بارها گفته‌اند که می خواهند ریشه ایرانی‌ها را بخشکانند و در برابر چنین دشمنی، همان سیاستی که رهبر معظم انقلاب فرمودند بسیار درست است و ما تابع آن هستیم؛ ما نه به اینها التماس می‌کنیم که تحریم‌ها را بردارند نه تسلیم آنها می‌شویم زیرا اینها در جریان مذاکرات به ملت ایران توهین کردند و اکنون باید تو دهنی بخورند.

ناصری ادامه داد: اگر خسارت‌های ناشی از نقض برجام را جبران و به عهد خود وفا کردند، آن وقت شاید ایران نیز پای میز مذاکره بروند اما بدانند که زیر بار مذاکره موشکی نمی‌رویم زیرا همه اینها بهانه‌هایی است که ایران را از نظر نظامی کاملا خلع سلاح کنند و در قبال آن به عربستان و صهیونیست‌ها و کشورهای همسایه ما سلاح و موشک بدهند تا هرگاه مطمئن شدند که ایران خلع سلاح شده، به ما حمله کنند و ما نیز نتوانیم دفاع کنیم.

خطیب جمعه یزد تصریح کرد: این عاقلانه نیست و من تعجب می کنم از کسانی که دلشان برای غربی‌ها لک زده و برای این ملت مبارز، ذلت می‌خواهند.

وی تاکید کرد: تا آنها حرکتی نکنند و خسارت‌های ما را جبران نکنند، دست نیاز و کمک به سوی آنها دراز نمی‌کنیم زیرا دست ما به سوی خدا دراز است و ملت هم رضایت نمی‌دهند که بعد از این همه استقامت و تحمل سختی‌ها، بعد از این همه شهادت‌ها و خون دادن‌ها، همه چیز را تسلیم آمریکایی‌ها و غربی‌ها کنیم.

ناصری اظهار داشت: کسانی که با فرقه‌های مختلف خود را مسلمان می‌دانند و به اسلام ضربه می‌زنند، نمی‌خواهند مکتب امام حسین(ع) رشد کند زیرا می‌دانند اگر مکتب امام حسین(ع) رشد کند، زیر بار آنها نمی‌روند زیرا مکتب امام حسین(ع) مکتب ظلم ستیزی است.

وی تاکید کرد: افرادی که در رابطه با ارتباط با آمریکا و مذاکره حرف می‌زنند به خودشان بیایند و بفهمند که چه می کنند و ببینند که تاکنون چه چیزی به آنها داده‌اند یا حتی به عربستان سعودی که این همه چاکر و نوکر آنها بوده‌اند، چه داده‌اند.

ناصری با اشاره به ذلتی که شاه در برابر رئیس جمهور آمریکا و دست بوسی به خود و ملت می داد، افزود: امروز ملت ایران به عظمت و بزرگی رسیده، این عظمت و عزت را حفظ کنید، صبور باشید و با یکدیگر محترمانه برخورد کنید تا به هدف نهایی دست پیدا کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد فرا رسیدن ایام نوروز نیز بیان کرد: دولتمردان نظارت‌ها بر بازار را افزایش دهند و تولیدکنندگان نیز محصولات خود را گران نکنند و دولت و مجلس تلاش کنند تا وسایل آرامش و آسایش مردم فراهم شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها