موج
کدخبر : ۳۶۵۶۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365682

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل گفت: با تزریق اعتبار 17 کیلومتر از مسیر کلور- درام از اوایل سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل از اختصاص ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار از محل فاینانس داخلی بانک مسکن برای تسریع در روند پیشرفت پروژه مسیر کلور _درام خبر داد و گفت: پروژه اساسی و مهم کلور_درام برای شهرستان خلخال و استان از ارزش ویژه برخوردار است برای تحقق و تکمیل این پروژه، پیگیری های ویژه ای صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه حدود ۱۷ کیلومتر از سمت شهر کلور هنوز به پیمانکار واگذار نشده است افزود: با تزریق این اعتبار این قطعه از سمت کلور آگهی مناقصه زده می شود تا طبق برنامه زمان بندی این پروژه پیش برود تا این قطعه در اوایل سال آینده با اقدام اداره کل راه و شهرسازی  به پیمانکار سپرده شود و عملیات اجرایی این قطعه نیز به زودی آغاز خواهد شد.

استاندار اردبیل ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور افزایش بودجه سایر پروژه ها حدود ۱۲ درصد بوده در حالی که برای این پروژه بیش از ۲۰۰درصد اعتبار اختصاص یافته است و این به معنی اهمیت پروژه برای دولت و استان اردبیل است.

بهنام جو تصریح کرد: پارسال از محل جهش تولید و سفر رییس جمهور ۶۰ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تخصیص یافت و پیمانکار در قطعه های مختلف با تمام توان کار خود را پیش می برد.

وی با بیان اینکه در  سال آتی عملیات زیرسازی ۳۵ کیلومتر از این مسیر به اتمام می رسد گفت: عملیات آسفالت ریزی این ۳۵ کیلومتر می تواند امید را در مردم منطقه زنده کند که مرحله مناقصه پیمان آسفالت ریزی در دستور کار قرار می گیرد.

استاندار اردبیل افزود: محور کلور درام یک محور بسیار حیاتی برای توسعه و پیشرفت استان اردبیل است که در هیچ فصلی بارندگی ندارد و تنها مسیری که گردنه و تونل ندارد.

بهنام جو در رابطه با مزایای این پروژه اظهار کرد: مسیر کلور _ درام خلخال را از بن بست گردشگری و اقتصادی خارج می کند و مسافران جهت حضور در استان این مسیر را به عنوان امنیت ترین و بهترین مسیر انتخاب خواهند کرد که در این شرایط برای اقتصاد شهرهای خلخال و کلور نقش بسزایی خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها