موج
کدخبر : ۳۶۵۳۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365371

رامین صادقی خبر داد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: 12 جواز تاسیس برای ایجاد واحدهای تولیدی امسال برای شهرستان کوثر صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، رامین صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی کوثر گفت: 12 جواز تاسیس برای ایجاد واحدهای تولیدی امسال برای شهرستان کوثر صادر شده که در مقایسه با سال قبل  12 درصد افزایش نشان می دهد.

وی ادامه داد: در مجموع در دهه فجر 3 واحد با اشتغال 85 نفر به بهره برداری رسید و همچنین در 18 واحد تولیدی فعال شهرستان کوثر بیش 150 نفر شاغل می باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در شهرستان کوثر 18 واحد فعال دارای پروانه بهره برداری می باشد که در سال جهش تولید 7 مورد پروانه بهره برداری صادر شده است که نسبت به سال گذشته 70 درصد افزایش را نشان می دهد.

صادقی همچنین در آیین شروع عملیات اجرایی طرح دانه بندی پرلیت در شهرستان کوثر گفت: عملیات اجرایی طرح دانه بندی پرلیت توسط شرکت عمران با سرمایه گذاری 10 میلیارد تومان ، تولید سالانه 33 هزار تن پرلیت و اشتغالزایی 30 نفر در شهرستان کوثر شروع شد.

وی افزود: پرلیت ماده(عایق و سبک) دانه ای است که معمولا از سنگ طبیعی آتشفشانی منبسط شده و در اثر حرارت ساخته می شود تا تشکیل ساختار سلولی دهد، پرلیت نوعی سنگ آتش فشانی با ترکیب اسیدی که در محیط آب و یا مرطوب تشکیل می شود که دارای بافت شیشه ای است و به سبب همراه داشتن آب اشکال کروی در آن ایجاد شده است و میزان آب همراه با پرلیت در حدود ۲ تا ۵ درصد است و با توجه به ویژگی های منحصر به فرد خود مورد بهره برداری قرار گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: امروزه پرلیت در صنایع مختلف از جمله ساختمان، نفت، پتروشیمی، نساجی، فیلتراسیون، نظامی، کشاورزی و بلوک عایق سبک لیکا کاربردهای فراوانی دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها