موج
کدخبر : ۳۶۵۲۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365243

هیوا لهونیان خبرداد:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: تعداد 107 هزار قبض برق رایگان برای مشترکان کم مصرف کردستانی در طرح برق امید صادر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، هیوا لهونیان صبح امروز دوشنبه در گفت و گو با رسانه های استان در سنندج اظهار داشت: براساس طرح برق امید، مشترکانی که در ماه‌های گرم (خرداد تا شهریور) سال متوسط مصرف ماهانه آنان در یک دوره تا 100 کیلووات ساعت باشد در دسته کم مصرف قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: از ابتدای آبان امسال تا نیمه بهمن، 107 هزار قبض رایگان برای مشترکان کم‌مصرف و مشمول طرح "برق امید" صادر شد.

وی اضافه کرد: از آبان ماه و همراه با اجرای طرح "برق امید" در کشور بیش از 419 هزار قبض برای مشترکان خوش مصرف استان صادر شده است که شامل تخفیف‌های ویژه شده‌اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با بیان اینکه در مجموع در این مدت 793 هزار قبض برای مشترکان استان صادر شد، افزود: از این رقم 219 هزار قبض مربوط به مشترکان پرمصرف بوده است.

لهونیان تاکید کرد: آن دسته از مشترکان خانگی هم که در همین دوره از 100 تا 300 کیلووات ساعت برق مصرف کنند، خوش مصرف و بیش از 300 کیلووات هم پرمصرف محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه عمده مشترکان برق استان در دسته خوش‌مصرف‎‌ها هستند، اظهار داشت: مشترکانی هم که در غیر فصل گرم، تا 80 کیلووات برق مصرف کنند در ردیف مشترکان کم‌مصرف، 80 تا 200 کیلووات خوش ‌مصرف و از 200 کیلووات ساعت بیشتر در رده پرمصرف‌ها قرار می‌گیرند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان یادآور شد: مشترکان خانگی که از انشعاب برق استفاده کرده و به صورت فصلی و ویلایی در منطقه‌ای زندگی می‌کنند، شامل طرح "برق امید" نخواهند شد.

لهونیان اضافه کرد: از اول بهمن تعداد خدمات غیرحضوری این شرکت به مشترکان استان به 90 مورد افزایش یافت و دیگر هیچگونه نیازی به حضور مشترکان در ادارات و شعب نیست.

وی افزود: بستر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری لازم برای ارائه تمام خدمات مورد نیاز مشترکان به صورت غیرحضوری به مشترکان استان فراهم شده است و به صورت حضوری خدماتی ارائه نمی‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با بیان اینکه این کار با هدف کاهش تردد مردم و مقابله با شیوع کرونا انجام شده است، گفت: مشترکان می‌توانند با دریافت اپلیکیشن "برق من" از نرم افزار کافه بازار و ثبت شناسه قبض 13 رقمی انشعاب خود بصورت غیرحضوری خدمات دریافت کنند.

لهونیان اضافه کرد: اپیکیشن "برق من" به راحتی از کافه بازار و همچنین از طریق مراجعه به سایت www.bargh-omid.ir قابل دانلود بوده و از قابلیت‌های اپلیکیشن این است که مشترکان خانگی شهری و روستایی می‌توانند میزان مصرف خود را مدیریت کرده و جزو مشترکان کم مصرف قرار گیرند و از برق رایگان(طرح برق امید) بهره‌مند شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها