موج
کدخبر : ۳۶۵۱۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365162

بهلول تکلوی:

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل گفت: کشتارگاههای صنعتی دام و طیور استان با افتتاح کشتارگاه سرعین افزایش می یابد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهلول تکلوی ، مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل با بیان اینکه با بهره برداری از کشتارگاه صنعتی دام شهرستان سرعین تعداد کشتارگاههای صنعتی به 9 باب در استان افزایش می یابد گفت: این کشتارگاه با مشارکت بخش خصوصی در مراحل پایانی عملیات و نصب تجهیزات کشتارگاهی بوده و در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

او با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال جهش تولید گفت: تمامی همکاران دامپزشکی در رده های مختلف فعالیت اعم از همکاران بخش دولتی و خصوصی دست در دست هم داده و برای رسیدن به اهداف مورد نظر دامپزشکی که در راستای تحقق شعار امسال است بی وقفه گام برمی دارند.

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل بیان کرد: یکی از حوزه های فعالیت دامپزشکی در زمینه بهداشت عمومی نظارت بر کشتارگاه های دام و طیور بوده و در حال حاضر 8 باب کشتارگاه صنعتی دام و طیور و 7 باب کشتارگاه سنتی دام تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی در استان اردبیل فعالیت می کنند که در تمامی این کشتارگاه ها ناظران فنی و بهداشتی دامپزشکی و روحانیون ناظر ذبح شرعی برکلیه مراحل کشتار نظارت دارند و تمامی مراحل کشتار با دقت و حساسیت خاصی رصد می شود.

تکلوی با اشاره به عملکرد دامپزشکی در حوزه های مختلف فعالیت افزود: از ابتدای امسال 158 هزارو 561 راس دام در کشتارگاههای دام و 14میلیون و 559 هزارو 941 قطعه طیور در کشتارگاههای طیور استان تحت بازرسی بهداشتی و فنی کارشناسان دامپزشکی کشتار و به صورت کاملا بهداشتی وارد چرخه مصرف شده است.

او در ادامه با یادآوری اینکه در حال حاضر نزدیک به 3 هزار مرکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی  در استان فعالیت می کنند تصریح کرد: در همین مدت 50 هزار و 927 مورد بازدید از این مراکز انجام شده و در مجموع  بیش از 39 تن  فرآورده های خام دامی آلوده، غیر بهداشتی و تاریخ گذشته ضبط و معدوم شده است.

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل بیان کرد: در این مدت 462 متخلف حوزه سلامت و امنیت غذایی به مراجع قضایی معرفی شده و  15 مرکز عرضه پلمب و از ادامه فعالیت آن ها جلوگیری بعمل آمده است.

تکلوی با تاکید بر ضرورت اهمیت دامپزشکی  در حفظ و حراست از سرمایه دامی منطقه گفت: در این راستا از ابتدای امسال 6 میلیون و 411 هزارو 439 راس دام برعلیه بیماریهای مختلف دام واکسینه شده و 133میلیون و 954 هزارو 677 دز واکسن برعلیه بیماریهای مختلف طیور در استان مصرف شده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها