موج
کدخبر : ۳۶۵۰۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365061

وزیر نفت:

بیژن نامدار زنگنه در سفر به استان کرمانشاه گفت: با استفاده از ظرفیت پتروشیمی اسلام آباد غرب و صنایع بالا و پایین دستی، استان کرمانشاه قابلیت تبدیل شدن به پتروشیمی سه کشوری را دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، وزیر نفت در نشست مقاومتی کرمانشاه که با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد، راه اندازی و توسعه پتروشیمی در کرمانشاه را فرصت طلایی برای توسعه استان عنوان کرد و ابراز داشت: در استان کرمانشاه با راه اندازی چهارمین پتروشیمی کرمانشاه این استان به سومین پتروشیمی کشور مبدا خواهد شد .

زنگنه از ارتقای تکنولوژیک کرمانشاه با توسعه طرح های صنعتی پتروشیمی خبر داد و اظهار داشت: طی برنامه ریزی انجام شده با دو میلیارد دلار کار در دو منطقه گیلان‌غرب و سرپل ذهاب و جمع آوری گازهای همراه و شیرین و تبدیل آنها به گاز سبک و همچنین خوراک مواد پتروشیمی، جهش های بسیار بالایی در این منطقه عملیاتی خواهد شد.

وزیر نفت در ادامه از وجود مشکل بزرگ بیکاری در کرمانشاه سخت گفت و افزود: بخش اعظمی از معضلات بیماری استان با تربیت نیروی متخصص همچون جوشکار، مکانیک و ... می تواند با فعالیت در صنایع پتروشیمی استان مرتفع گردد که در این راستا مقدمات آموزش با فعالین حوزه فنی و حرفه ای کرمانشاه انجام شده است.

وی در ادامه از ظرفیت های استان برای ایجاد صنایع پایین دستی پتروشیمی در شهرستان های سنقر با ۳۰۰ میلیون دلار اعتبار، سرپل ذهاب و اورامانات خبر داد و گفت: وزارت نفت آمادگی راه اندازی صنایعی همچون اتیلن اکساید، متالین، اتیلن، ملامین استیل و ... را با جذب سرمایه گذار دارد.

وزیر نفت پالایشگاه آناهیتا را پروژه ای متوقف شده عنوان کرد و ادامه داد: این پالایشگاه به رغم ظرفیت های بالا متاسفانه مدت زمان زیادی است که عملا متوقف شده و برای راه اندازی دوباره این حوزه نیز می بایست اقدامات راهبردی عملیاتی گردد.

وی با تاکید بر اینکه می بایست عقب ماندگی های هشت سال جنگ تحمیلی به همت مسوولین و همراهی مردم با سرعت بیشتر رفع کردد، خاطر نشان ساخت: در حال حاضر ۹۵ درصد از جمعیت کرمانشاه از نعمت گاز برخوردارند و برای اجرایی شدن کامل طرح گازرسانی می بایست ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها