موج
کدخبر : ۳۶۴۸۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364832

عبدالله بحرالعلومی خبر داد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: اهدای هنر کارت به اصحاب فرهنگ و هنر در این استان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، عبدالله بحرالعلومی ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در آیین نمادین اهدای هنر کارت به اعضای صندوق اعتباری هنر دفتر اردبیل گفت: افزون بر یک‌هزار و ۸۰۰ از استان اردبیل در این صندوق اعتباری نام‌نویسی کردند که مورد تایید قرار گرفتند و یک‌هزار و ۳۰۰ نفر  نیز عضو صندوق شدند.

وی توزیع این کارت را گام مهمی در راستای ارایه خدمات به جامعه هنری برشمرد و بیان کرد: هنر کارت اعضا با مبلغ ۱۵ میلیون ریال به تدریج توزیع خواهد شد و البته در مرحله نخست ۲۰۰ کارت به استان اردبیل فرستاده شده که با افتخار تقدیم اصحاب فرهنگ و هنر می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل افزود: هنرمندان سالخورده مستمری‌بگیر با استفاده از همین کارت به صورت بلاعوض ماهانه مورد حمایت قرار خواهند گرفت و علاوه بر این برخی هنرمندان شناخته شده نیز در صورت تکمیل و ارسال اطلاعات موردنیاز زیرپوشش قرار می‌گیرند.

بحرالعلومی اظهارکرد: هنرمندان دارای نشان درجه یک هم دریافتی ماهانه‌ای دارند که به واسطه همین هنر کارت مبالغی به صورت ماهانه واریز خواهد شد.

وی همچنین گفت: تشکیل بانک اطلاعات هنرمندان برای سال‌ها دغدغه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خود هنرمندان بود تا شاخص و معیاری فراهم شود و بر اساس آن هنر کارت هنرمندان ساکن در شهرستان‌ها نیز پس از آماده‌سازی، از سوی کارشناسان اطلاع‌رسانی و توزیع خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل تاکید کرد: طرح اعطای هنر کارت حرکت خوبی است و تلاش شده در قالب آن بیشتر اصحاب فرهنگ و هنر زیر پوشش قرار بگیرند؛ اگرچه از نظر مادی مبلغ زیادی نیست اما نشان می‌دهد که با وجود تنگناهای اعتباری، هنرمندان مورد توجه ویژه قرار دارند و در واقع بهانه‌ای برای تکریم و عرض ادب است.

بحرالعلومی در ادامه با اشاره به اینکه ۸۰۰ نفر از هنرمندان استان اردبیل از خدمات تامین اجتماعی برخوردار هستند، اضافه کرد: اقدام لازم برای بیمه تکمیلی هنرمندان نیز در حال انجام است و از سوی دیگر خود صندوق اعتباری هنر وام‌های قرض الحسنه‌ای در قالب‌های مختلف تعریف کرده است که به اعضا ارائه خواهد شد.

وی از تایید فهرست ۲۰۰ نفره متقاضیان دریافت تسهیلات از صندوق اعتباری هنر دفتر اردبیل خبرداد و گفت: این تسهیلات با سقف حداکثر ۵۰۰ میلیون ریالی و کارمزد چهار درصد به واجدان شرایط پرداخت می‌شود.

هنر کارت سه نفر از هنرمندان رشته‌های موسیقی، نویسندگی و هنرهای تجسمی در ادامه این آیین از سوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل اهدا شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها