موج
کدخبر : ۳۶۴۷۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364794

غلامعلی دهشیری؛

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در اجرای مصوبات سفر ریاست قوه قضاییه به استان یزد و در آستانه میلاد کوثر قران حضرت فاطمه زهرا(س)و ایام الله دهه فجر، کلنگ طرح توسعه دادگستری شهرستان تفت به زمین زده شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد در این آیین گفت: طرح توسعه دادگستری شهرستان تفت از مصوبات سفر ریاست قوه قضاییه به استان یزد بوده است که با تأمین و تخصیص و جذب بیش از 50درصد اعتبار آن از محل وجوه در اختیار ریاست قوه قضاییه، کلنگ شروع عملیات عمرانی امروز به زمین می خورد.

وی اجرای طرح توسعه فضای فیزیکی دادگستری شهرستان تفت را ضروری برشمرد و گفت: حدود ۲۳ سال است هیچ توسعه فضای فیزیکی علیرغم افزایش نیروی انسانی و جمعیت صورت نگرفته است تا اینکه در دوره ریاست قوه قضاییه و سفر پرخیر و برکت استانی آیت الله رئیسی و معاونین قوه قضاییه با بررسی کارشناسی و تصویب در جلسه شورای عالی قضایی، تأمین و تخصیص اعتبار شد و به استان جهت اجرا ابلاغ شد.

وی افزود: هدف از گسترش این ساختمان علاوه بر موثر بودن در ایجاد روحیه نشاط و انگیزه کارکنان، فضای مناسب و آرامی برای خدمتگزاری بهتر به ارباب رجوع دستگاه نیز فراهم خواهد آورد.

این مقام قضایی تصریح کرد: محدودیت فضای ساختمان کنونی دادگستری تفت، شلوغی راهروها و محاکم، رسیدگی به پرونده ها و پاسخگویی به مردم را دشوار کرده که با اضافه شدن بناهای جدید، خدمات رسانی به مردم راحت تر و از ازدحام در راهروی دادگاه ها کاسته می شود.

رئیس کل دادگستری استان یزد، کار قضایی و خدمت در دادگستری را از جمله مشاغل سخت ذکر کرد و بیان داشت: حداقل کاری که می توان انجام داد تا کمی از صعوبت و سختی کار در دستگاه قضایی کاسته شود، فراهم نمودن فضای فیزکی مناسب جهت تکریم ارباب رجوع و همچنین حفظ کرامت کارکنان است.

وی شهرستان تفت را دومین شهرستان استان یزد از لحاظ تصرف اراضی دولتی دانست و تصریح کرد: برای مقابله با پدیده زمین‌خواری و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی هرگونه ساخت‌وساز غیرمجاز علاوه بر اینکه قلع ‌وقمع بنا را به دنبال دارد، جرم به شمار می‌رود و مرتکب این جرم قابل‌تعقیب قضائی و پیگیری است.

این مقام قضایی افزود: مقابله قاطع با زمین خواران و متصرفان یکی از مهمترین اولویت‌های دستگاه قضایی استان یزد است و در این راستا هیچ خط قرمزی وجود ندارد.

دهشیری ابراز کرد: هدف اصلی دستگاه قضا کنترل و متوقف کردن رشد جرائم در جامعه و از بین بردن بستر های جرم، تحقق عدالت و احقاقِ حق و صیانت از حقوق مردم و بیت المال است.

شایان ذکر است با حضور معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی دادگستری استان، فرماندار تفت و شهردار تفت و جمعی از مسئولین محلی، کلنگ احداث طرح توسعه دادگستری شهرستان تفت به زمین زده شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها