موج
کدخبر : ۳۶۴۷۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364776

عبدالرسول دریایی:

مدیر کل شیلات هرمزگان در دیدار با جمعی از جامعه صیادان جزیره کیش، گفت: جامعه صیادی باید نقش پر رنگ تری در حفظ، بهسازی و بازسازی ذخایر آبزیان داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عبدالرسول دریایی مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه آبزیان و ذخایر ارزشمند آنها یک ثروت ملی است که  همه در برابر آن مسئول‌اند، تصریح کرد: در این بین جامعه شیلاتی و به ویژه جامعه صیادی باید نقش پر رنگ تری در حفظ، بهسازی و بازسازی ذخایر آبزیان داشته باشد.

وی با اشاره به گستردگی و پویایی صید و صیادی در استان هرمزگان گفت: بی تردید فعالیت ها گسترده و پیوسته در گذر زمان با مشکلات روبرو خواهند بود و فعالیت های صید و صیادی نیز از این قاعده مستثنا نیست و بروز برخی مشکلات اجتناب ناپذیر است اما نکته مهم این است که تسریع در رفع موانع و مشکلات جامعه صیادی همواره از اولویت های مدیریت شیلات در استان و به تبع آن دیگر بخش های شیلات است.

دریایی در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت صید و صیادی پایدار و اصولی از صیادان خواست تا ظرفیت های خود را در ساخت زیستگاه مصنوعی، ایجاد مراکز تکثیر جهت رهاسازی آبزیان به دریا و همچنین ورود به بخش های آبزی پروری مانند پرورش ماهی در قفس نهایت استفاده را کنند.

مدیر کل شیلات هرمزگان افزود: شیلات هرمزگان از همه صیادان که خواهان ورود به حوزه آبزی پروری به ویژه پرورش ماهی در قفس هستند در چارچوب قانون نهایت حمایت و پشتیبانی را خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها