موج
کدخبر : ۳۶۴۶۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364656

شهامت هدایت خبر داد:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: 27 طرح آبخیزداری در مناطق مختلف استان اردبیل در دست اجرا است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهامت هدایت، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: ۲۷ طرح آبخیزداری در مناطق مختلف این استان با هدف ذخیره نزولات آسمانی، کنترل سیل و فرسایش خاک، افزایش پوشش گیاهی و تغذیه آبخوان‌ها در دست اجراست.

او افزود: در دهه فجر امسال پنج طرح آبخیزداری در سطح چهار هزار و ۵۰۰ مترمکعب و اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در شهرستان‌های خلخال ، کوثر ، گرمی و سرعین از محل صندوق توسعه ملی افتتاح می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با بیان اینکه امسال برای اجرای مرحله اول پروژه‌ها و طرح‌های آبخیزداری این استان ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار ملی اختصاص یافت، افزود: از مجموع اعتبار تخصیص یافته برای اجرای مرحله اول طرح‌های آبخیزداری استان ۱۰ درصد معادل ۲۰ میلیارد ریال برای ادامه و تکمیل طرح‌های آبخیزداری شهرستان خلخال تخصیص یافته است.

هدایت از اجرای پروژه‌های بیولوژیک، تثبیت مالکیت، مبارزه با آفات و سوخت‌های فسیلی در ۱۱ شهرستان استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: ۲۱۰ میلیارد ریال از محل این صندوق به استان تخصیص داده شده و از محل سفر رئیس‌جمهوری  نیز ۴۰ میلیارد ریال تصویب شده است.

او ادامه داد: تاکنون مطالعات آبخیزداری  ۴۰۰ هزار هکتار از مساحت عرصه‌های منابع طبیعی استان انجام شده و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی طرح‌های آبخیزداری در بیش از ۶۰ نقطه استان اجرا می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: پارسال این استان رتبه دوم کشور را در اجرای طرح‌های آبخیزداری به خود اختصاص داد.

هدایت از اجرای طرح مدیریت پارک جنگلی سوهای نمین خبر داد و گفت: این طرح با سه هزار میلیارد ریال هزینه از سوی بخش خصوصی اجرا می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها